Розробники розумного пошуковика Perplexity інтегрували DeepSeek без цензури
Стартап Perplexity, який активно працює над розумним пошуковиком на основі штучного інтелекту, представив нову версію популярної моделі DeepSeek. Новинка отримала символічну назву R1-1776 і стала доступною на платформі Hugging Face. Ця версія шукатиме інформацію без обмежень, що, безумовно, привертає увагу користувачів, пише УНІАН.
Чому це важливо?
У Perplexity наголошують, що їхньою метою було забезпечення неупередженої та точної інформації, не втрачаючи при цьому здатність до міркування. Раніша версія DeepSeek-R1 часто відмовлялася відповідати на певні запити, або ж формулювала відповіді відповідно до офіційної позиції китайського уряду. Наприклад, на запит про події на площі Тяньаньмень у 1989 році, модель повідомляла, що вона «програмується» давати лише ті відповіді, які не завдадуть шкоди.
Вирішення проблеми цензури
Щоб подолати цю проблему, Perplexity склала детальний список тем, що підлягають цензурі, та зібрала відповідні запити користувачів. Використовуючи хмарну платформу NeMo 2.0 від Nvidia, стартап провів донавчання моделі. Компанія підкреслює, що під час цього процесу вони уважно фільтрували персональні дані користувачів, щоб забезпечити їхню конфіденційність.
Нова ера інформаційної відкритості
Тепер модель R1-1776 має можливість надавати докладні відповіді на «чутливі» теми, включаючи історичні події, такі як сучасна історія Тайваню та протестні рухи в Китаї. Це може стати важливим кроком до інформаційної відкритості в країнах, де цензура традиційно контролює доступ до знань і фактів.