Фото - ШІ
Дослідники з Массачусетського технологічного інституту (MIT) розробили ультратонкі та легкі сонячні елементи, які можна наносити на різні поверхні, перетворюючи їх на джерела енергії. Ці сонячні елементи важать у 100 разів менше, ніж традиційні кремнієві панелі, але генерують у 18 разів більше енергії на кілограм ваги.
Дослідження було опубліковано в журналі Small Methods.
Відомо, що головна особливість цих інноваційних сонячних панелей — використання перилену, що дозволило зробити панелі надлегкими, гнучкими та надзвичайно тонкими. Товщина одного сонячного елемента складає всього 2,3 мікрометра, що приблизно в 50 разів тонше за людську волосину.
Нова технологія дозволяє генерувати 6 Вт енергії на грам ваги, що суттєво перевищує можливості сучасних кремнієвих панелей. Така ефективність відкриває можливості для встановлення гнучких сонячних елементів на поверхнях, які раніше були недоступними для традиційних панелей. Наприклад, їх можна інтегрувати в одяг, дрони, текстиль, паперові аркуші або навіть повітряні кулі.
Для захисту від пошкоджень дослідники розробили спеціальну технологію виробництва, яка передбачає виготовлення панелей за кімнатної температури. Завдяки цьому вони не тільки легкі, а й достатньо міцні для практичного використання. Однак, перш ніж ці панелі стануть комерційно доступними, вченим потрібно вирішити кілька технологічних проблем, зокрема розробити методи масового виробництва.
Очікується, що нова технологія може змінити спосіб використання сонячної енергії та стати доступною протягом наступного десятиліття. Якщо вчені подолають актуальні перешкоди, надлегкі панелі можуть знайти широке застосування у сфері відновлюваної енергетики, портативної електроніки та транспорту.
Белз - це місто, яке пам’ятає скіфів, русичів і королів. Воно є справжнім живим свідком…
Якщо потрібен тариф із хорошим балансом між ціною та наповненням - Red Start від Vodafone…
Усього таких родових імен налічується 13.
Ось уже шостий день триває період сильних магнітних бур.
5 травня 2025 року Skype офіційно припинив своє існування. Як Microsoft пояснює це рішення та…
Відкриття підземного міста Дерінкую — це один із найвражаючіших випадків випадкового археологічного відкриття у ХХ…