Фото - ШІ
У 2022 році, вночі 19 травня, астрофотографи, які працювали в Тибеті, сфотографували незвичайні червоні блискавки, що стали основою для подальшого дослідження. Вчені розшифрували це явище та з’ясували, що воно пов’язане з грозовими розрядами на висоті 50-90 км над землею.
Про це пише Independent.
Так, завдяки фотографіям, зробленим в Тибеті, були докладно вивчено червоні спрайти, що дало нове розуміння природи цього дивовижного явища.
І правда, свого часу це фантастичне по видовищності явище привернуло увагу всього світу та широко висвітлювалося у найбільших світових ЗМІ. Дійсно, місце спостереження, розташоване на півдні нагір’я Тибету поблизу озера Пумойонгкуо – одного з трьох священних озер регіону, – відкрило захоплюючий дух вид на небесне явище. Серед зафіксованих спалахів були танцюючі спрайти, рідкісні вторинні струмені і перший в Азії випадок зеленого свічення повітря біля нічної іоносфери, що одержав назву “примарні спрайти”.
Червоні спрайти — це рідкісне атмосферне явище, яке відбувається на висоті від 50 до 90 км в атмосфері Землі. Вони є яскравими спалахами світла, що виникають під час потужних грозових розрядів і часто мають вигляд вертикальних або косих червоних спалахів, що нагадують медуз або вогняні лінії. Спрайти — це тип “верхніх” блискавок, які виникають на межі між атмосферою та іоносферою.
Докладно вивчивши знімки, вчені змогли встановити, що батьківські розряди блискавок, які призвели до появи червоних спрайтів, виникли з конвективного комплексу, що тягнеться від рівнини Гангу до південних передгір’їв Тибетського нагір’я.
Як розповів професор Гаопенг Лу, проаналізувавши вихідні розряди блискавок, вчені виявили, що спрайти були викликані позитивними ударами блискавок, за яких блискавка б’є з позитивно зарядженої хмари на негативно заряджену землю, в рамках масивної мезомасштабної конвективної системи.
“Це говорить про те, що грози в Гімалайському регіоні здатні створювати одні з найскладніших та найінтенсивніших верхньоатмосферних електричних розрядів на Землі”, – заявив вчений.
У цій конкретній події 2022 року дослідники також помітили 16 рідкісних вторинних струменів і перший в історії зареєстрований випадок в Азії зеленого світіння повітря біля основи іоносфери.
На Сонці відбулося потужне виверження, яке спричинило утворення "вогняного каньйону" в 400 тис. км. Вчені…
У Хорватії знайдено 2400-річний затонулий торговий корабель з антикварними артефактами. Знахідка містить амфори, кераміку та…
Galaxy S26 Ultra матиме тонший і яскравіший дисплей завдяки новітній CoE-технології, що покращить візуальні враження…
Собаки володіють феноменальними здібностями, здатні передбачати хвороби, вагітність та навіть стихійні лиха. Дослідження підтверджують їх…
Дізнайтеся, чому робота з ноутбуком на колінах може бути шкідливою для здоров'я та продуктивності.
Вчені виявили, що Земля може перебувати в гігантській космічній порожнечі, що пояснює розширення Всесвіту і…