Багато істориків вважають, що 536 рік нашої ери став найбільш катастрофічним у світі.
Про це повідомило видання Greek Reporter.
Історик Майкл Маккормік з Гарвардського університету нещодавно заявив, що 536 рік “був початком одного з найгірших періодів у житті людства, якщо не найгіршого року”.
Зазначимо, що що 536 рік був 10 роком правління візантійського імператора Юстиніана Великого. У цей час не відбувалося ніяких масштабних конфліктів або знищень великих груп людей. Разом з тим, 536 рік став роком масштабних природних катаклізмів, які призвели до голоду й смерті в різних частинах світу.
Згодні з такою думкою і вчені з Бернського університету. Так, їх дослідження під керівництвом Міхаеля Сіґла виявило, що через вулканічні виверження у VI столітті сталось екстремальне похолодання. Йдеться про три великі виверження, які відбулись між 535 і 547 роками. Це призвело як до екологічні катастрофи, так і до економічного застою в Європі, який тривав до 640 року нашої ери.
Ще б пак, виверження вулканів, ймовірно, в Ісландії, викинули в атмосферу настільки велику кількість попелу та уламків, що призвело до 18-місячного періоду затемнення на Північній півкулі.
За словами візантійського історика Прокопія, “сонце випромінювало світло без яскравості — як місяць, протягом цілого року, і навіть влітку в Китаї падав сніг”.
Це затемнення спричинило різке зниження температури на 1,5-2,5°C. Ця вулканічна зима відкрила період холодів, відомий як пізньоантичний малий льодовиковий період, який тривав приблизно до 560 року нашої ери.
До речі, дослідницька група під керівництвом Майкла Сігла з Бернського університету звернула увагу на те, що майже кожному надзвичайно холодному літу за останні 2500 років передувало виверження вулкана.
Отож, пониження температури призвело до неврожаїв та масового голоду в Європі, Азії та на Близькому Сході. Населення стало вразливішим до хвороб, кульмінацією чого стала епідемія чуми Юстиніана в 541 році, яка знищила від третини до половини населення Східної Римської імперії.
Зазначимо, що також одним із найбільш трагічних періодів життя і розвитку людства стала пандемія іспанського грипу 1918 року, яка забрала життя до 100 мільйонів людей. Не менш руйнівною була і Чорна Смерть в середині XIV століття, що забрала життя до половини населення Європи.
Вітак розкрив всі кольори нових iPhone 17 і iPhone 17 Air, що обіцяє дивувати покупців…
У Дніпропетровській області виявили стародавні артефакти, що можуть змінити наше уявлення про регіональну історію.
Податкова служба України проводить перевірки рахунків громадян та вимагає пояснень щодо джерел доходів. Дізнайтесь більше…
Вчені виявили нового акулоподібного хижака Dulcibella camanchaca на глибині 8000 метрів, що перевертає уявлення про…
Kyivstar запустив Starlink для смартфонів в Україні, забезпечуючи глобальний супутниковий зв’язок для користувачів.
Корейські вчені розробили сенсор для виявлення раку за 20 хвилин, використовуючи світло і машинне навчання…