Китайська компанія XPeng анонсувала запуск масового виробництва літаючих автомобілів у 2026 році. Проект, відомий як Land Aircraft Carrier, поєднує в собі шестиколісний автомобіль із трьома осями та модуль eVTOL (електричний вертикальний зліт і посадка), який зберігається у багажнику та розгортається за потреби.
Про це пише New Atlas.
“У 2026 році XPeng планує налагодити перше масове виробництво роздільного літаючого автомобіля, який ми називаємо наземний авіаносець”, – заявив він на полях сесії Всекитайських зборів народних представників.
Відомо, що електромобіль розрахований на чотирьох осіб, має три осі та шість коліс. Максимальний запас ходу перевищує 1000 км, а архітектура на 800 вольт забезпечує швидку зарядку. Дрон-квадрокоптер зберігається в багажнику та може заряджатися від бортової мережі за 18 хвилин (від 30% до 80%), чого вистачає на 5-6 польотів.
XPeng вже отримала близько 3000 попередніх замовлень на свої літаючі автомобілі.
Нещодавно в соцмережах з’явилося відео, яке демонструє процес експлуатації цього нового продукту. Це стало ще одним кроком до майбутнього, де автомобілі можуть стати звичною частиною транспортної системи.
Запуск масового виробництва планується на 2026 рік, і вже зараз багато експертів очікують на революцію в транспортній індустрії, адже технології, що дозволяють літати містами, активно розвиваються.
Довідка: XPeng – китайська автомобільна компанія, один із найбільших виробників розумних та безпілотних автомобілів. Сяопен додатково розробляє системи автономного водіння, надає послуги зарядної мережі, займається обслуговуванням та прокатом своїх автомобілів.
Запуск масового виробництва літаючих автомобілів підтримується китайською владою, яка активно розвиває “економіку малих висот”. Наприклад, в червні 2024 року стало відомо, що влада китайського Гуанчжоу до 2027 року вкладе понад 10 млрд юанів ($1,4 млрд) у розвиток сервісів, що використовують пілотовані і безпілотні літальні апарати на висотах до 3 тис. м0.
Стало відомо, що серйозна проблема з безпекою Samsung Galaxy може призвести до втрати паролів.
Як віртуальні бактерії можуть змінити реальну медицину - читайте у нашому матеріалі.
На думку вчених, впровадження дронів для штучного викликання опадів є важливим кроком у боротьбі з…
Нове відкриття не лише проливає світло на еволюційні процеси у зоні відчуження, а й відкриває…
Створена компанією Tencore, ця гусенична платформа вже пройшла жорсткі випробування в багнюці, снігу та піску…
Белз - це місто, яке пам’ятає скіфів, русичів і королів. Воно є справжнім живим свідком…