фото - freepik
Міжнародна група вчених дослідила білок, що міститься в молоці тарганів, і дійшла висновку, що воно набагато поживніше коров’ячого. І це не жарт.
Про це пише наукове видання Science Alert .
Так, вчені Інституту біології стовбурових клітин та регенеративної медицини Індії вважають, що тарганяче молоко може стати новим суперпродуктом і зможе замінити звичайне молоко в супермаркетах по всьому світу.
Вчені кажуть, що молоко таргана вчетверо поживніше коров’ячого, і тому цей продукт у найближчому майбутньому допоможе уникнути голоду багатьом людям на планеті Земля, особливо в країнах, що розвиваються.
Виявляється, таргани виду Diploptera punctata вигодовують своє потомство молоком, що містить кристали білка. В результаті хімічного аналізу було встановлено, що в цьому молоці є всі поживні речовини, необхідні для людського організму, — жири, білки та амінокислоти.
“Вже те, що комаха виробляє молоко, дивне саме по собі – але найбільше нас здивувало те, що один з кристалів молочного білка таргана виду Diploptera punctata містить утричі більше енергії, ніж в еквівалентній кількості молока буйвола”, – заявив Санчарі Банерджі, один з членів наукової команди.
До речі, для отримання 100 грамів молока потрібно “подоїти” 1 000 тарганів. При цьому вчені зазначили, що доїти таргана – складна процедура і робити цього ніхто не буде, тому міжнародна група вчених на чолі з дослідниками з Інституту біології стовбурових клітин і регенеративної медицини в Індії вирішила дізнатися, чи можна видобувати таке молоко у лабораторних умовах.
За словами вчених, молоко тарганів допоможе вирішити проблему браку продовольства. Крім того, утримувати тарганів дешевше, ніж корів.
Вітак розкрив всі кольори нових iPhone 17 і iPhone 17 Air, що обіцяє дивувати покупців…
У Дніпропетровській області виявили стародавні артефакти, що можуть змінити наше уявлення про регіональну історію.
Податкова служба України проводить перевірки рахунків громадян та вимагає пояснень щодо джерел доходів. Дізнайтесь більше…
Вчені виявили нового акулоподібного хижака Dulcibella camanchaca на глибині 8000 метрів, що перевертає уявлення про…
Kyivstar запустив Starlink для смартфонів в Україні, забезпечуючи глобальний супутниковий зв’язок для користувачів.
Корейські вчені розробили сенсор для виявлення раку за 20 хвилин, використовуючи світло і машинне навчання…