На Місяці з’явиться 4G: стільникова мережа готується до запуску на супутнику Землі
Наступного тижня на Місяць відправиться посадковий модуль, який стане основою для нового зв’язку. Компанія Nokia інтегрувала систему зв’язку з поверхнею Місяця “LSCS” в модуль Athena, про що повідомляє IFLScience.
Читайте також: Мобільний зв’язок буде скрізь по Україні: нові зміни для Київстар, Vodafone та lifecell
Athena має на меті виміряти наявність місячного водяного льоду, але на борту також встановлені додаткові пристрої, які використовуватимуть LSCS для зв’язку з посадковим модулем та передачі даних і зображень на Землю.
Деталі місії
Посадковий модуль приземлиться поблизу гребеня кратера Шеклтона. У цьому регіоні Сонце завжди видно, адже воно ніколи не заходить і перебуває низько над горизонтом. Саме тут планується повернення астронавтів під час наступного польоту на Місяць в рамках місії Artemis.
Технології від Nokia та NASA
Nokia Bell Labs у співпраці з NASA розробили 4G-з’єднання для поєднання посадкового модуля Nova-c з мобільною автономною розвідувальною платформою (MAPP) — першим марсоходом компанії Lunar Outpost, а також з посадковим модулем Micro-Nova Hopper компанії Intuitive Machines.
“Ми хочемо продемонструвати, що стільникові технології можуть надати надійний, високопродуктивний і ефективний зв’язок для майбутніх пілотованих і безпілотних місій на Місяць, а згодом і на Марс”, — сказав президент Bell Labs Solutions Research в Nokia Тьєррі Кляйн
Складнощі запуску
Запуск такої технології — справа непроста, адже місячне середовище дуже суворе. Температура на екваторі може змінюватися від 121°C вдень до -133°C вночі, а в постійній тіні кратера Шеклтона досягає -246°C.
Також важливим є місячний ґрунт, який складається з маленьких зазубрених шматків каменю, що можуть пошкодити багато поверхонь. Nokia врахувала це й працювала над створенням міцного обладнання, яке споживає мало енергії та є надійним.
Майбутнє технологій зв’язку
Nokia вважає, що всі технологічні розробки для місячного зв’язку можуть бути адаптовані для використання на Землі, що багатообіцяє для виробництва більш якісних, ефективних та надійних пристроїв зв’язку.