Google масово видаляє додатки з Play Store: що сталось

Фото - freepik

На початку 2024 року компанія Google запровадила жорсткіші правила перевірки застосунків, щоб очистити магазин від спаму, неякісного контенту й закинутих проєктів. У результаті платформа втратила 47% свого каталогу, натомість Apple App Store за цей самий період трохи зріс.

Про це пише TechCrunch.

Читайте також: Вчені з’ясували, чому деякі люди легше піддаються чужим імпульсивним рішенням

Так, Google заявила, що зупинила запуск 2,36 мільйона застосунків, які порушували політики Play Store, ще до їх публікації, а також заблокувала понад 158 тисяч облікових записів розробників, пов’язаних із шкідливою діяльністю. В компанії кажуть, що роблять все можливе, аби дійсно корисні програми було легше знайти, а спаму й “сміття” позбутись.

Дійсно, на початку 2024 року в С налічувалося приблизно 3,4 мільйона додатків, а станом на квітень 2025 року ця кількість зменшилась до 1,8 мільйона.

Така від’ємна тенденція стала відповіддю на тривалу критику щодо надмірної кількості низькоякісних і небезпечних програм у Play Store.

Усе почалося в липні 2024 року, коли Google оголосила про посилення політик щодо якості додатків у Play Store. Компанія почала масово блокувати не лише зламані чи нестабільні застосунки, але й ті, що мають мінімальну функціональність або не несуть корисного контенту. Серед таких — додатки, які просто відкривають PDF-файл, показують одне зображення як шпалеру або взагалі нічого не роблять.

Google також запровадила:

  • обов’язкове ручне тестування для нових акаунтів розробників;
  • посилену перевірку коду;
  • використання штучного інтелекту для виявлення шахрайських програм;
  • жорсткіші правила захисту конфіденційності користувачів;
  • нові інструменти контролю якості для розробників.

Представники Google вже підтвердили, що саме посилені правила, жорсткіша перевірка розробників, обов’язкове тестування для нових акаунтів і збільшення частки ручного модераторського перегляду спричинили значне зниження кількості додатків в Google Play.

Читайте також: З’явився перелік смартфонів-“щасливчиків” Xiaomi, які отримають HyperOS 3 на Android 16

На перший погляд, зменшення кількості додатків в Google Play може здатися тривожним, але насправді воно свідчить про очищення платформи.

Менше спаму, шкідливих програм і закинутих проєктів означає кращий досвід користувача:

  • легше знайти якісні додатки;
  • нижчий ризик натрапити на небезпечне ПЗ;
  • вища довіра до платформи в цілому.
Читайте також