Фото: YSTNews
Нейромережі – це не просто нова технологія, а справжня революція, яка відбувається прямо зараз. Розвиток штучного інтелекту та нейромереж настільки стрімкий, що ми, живучи в цей період, стаємо свідками змін, які можуть перевернути наш світ до невпізнаваності.
Читайте також: В застосунку «Дія» з’явиться нова функція, яка допомагатиме українцям
Ще п’ять років тому штучний інтелект сприймався як щось більше схоже на жарт або джерело мемів. Але сьогодні це реальний інструмент, що застосовується мільйонами працівників інтелектуальної сфери. Нейромережі нині допомагають не лише писати тексти, а й створювати ілюстрації, перекладати, генерувати ідеї та навіть знімати фільми.
Раніше вважалося, що автоматизація торкнеться лише простих професій, таких як водії, однак реальність виявилася зовсім іншою. Хоча повністю безпілотний транспорт поки що не став реальністю, творчі та інтелектуальні професії вже зазнають суттєвих змін. Ілюстратори, перекладачі та автори середнього рівня – все це поступово замінюється машинами. Замовити зображення чи отримати переклад стало легше, швидше та дешевше через штучний інтелект, ніж у людини.
Завдяки новітнім технологіям мовні бар’єри поступово втрачають своє значення. Вже за кілька років можуть з’явитися розумні навушники, які автоматично перекладатимуть усе, що ви чуєте. Для багатьох людей вивчення мов може просто втратити сенс. Навіть створення фільмів – завдання, яке дуже скоро цілком зможе виконувати штучний інтелект без участі акторів і знімальних груп.
Не минула бік і IT-сфера. Рутинні завдання програмістів сьогодні вже частково виконуються штучним інтелектом. Вхід на початковий рівень (junior) у цю професію стрімко стає менш актуальним. Подібна доля може чекати й на юристів, бухгалтерів, менеджерів, оскільки штучний інтелект здатен виконувати більшість стандартних завдань краще і швидше.
Навіть блогери не можуть почуватися у безпеці. Ідеї, ще можуть генерувати люди, але реалізувати їх можуть лише нейромережі, що може зменшити потребу в командах з десятків працівників. Це ставить під загрозу не лише ринок праці, а й протестує наші уявлення про креативність та творчість.
Не пропустіть: Київстар, Vodafone чи lifecell: хто з операторів пропонує найдоступніші тарифи для українців
Хоча професії не зникнуть повністю, їх структура зміниться. Генії та фахівці вищого рівня залишаться затребуваними, адже їхні знання та навички важко замінити машинами. Однак більшість типових задач, які вимагають менше креативності та інтелекту, виконуватимуть штучні інтелекти – швидше, дешевше й без емоцій.
Астрономи відкрили нову карликову планету 2017 OF201, яка розташована за орбітою Нептуна і має витягнуту…
Вчені виявили два невідомі раніше види крокодила на Карибах, підкреслюючи важливість збереження їх природного середовища.
Астрономи вперше розкривають наукові методи пошуку інопланетян, досліджуючи екзопланети та їхні біосигнатури. Відкриття життя може…
Вчені розкрили причини, чому чоловіки вищі за жінок. Виявлено ген SHOX, який впливає на зріст,…
В Ізраїлі археологи знайшли місце, де Ісус перетворив воду на вино, виявивши стародавнє селище Хирбет…
Lifecell пропонує нову акцію: перенесіть номер з іншого оператора і отримайте три пакети послуг, оплативши…