Бельгійські вчені з Вільного університету Брюсселя та інших провідних інститутів з’ясували, що сучасні діти протягом свого життя переживуть у кілька разів більше кліматичних катаклізмів, ніж бабусі та дідусі. Дослідження опубліковано у науковому журналі Nature.
Команда проаналізувала дані щодо 1,69 млрд молодих людей віком від п’яти до 18 років.
Результати показали, що навіть за оптимістичного сценарію (+1,5°C) 52% дітей, що народилися в 2020 році, зіткнуться з екстремальною спекою, якої не знали попередні покоління. При цьому протягом їхнього життя хвилі спеки, повені та інші погодні лиха траплятимуться у 2–7 разів частіше, ніж за життя людей 1960 року народження.
За поточної кліматичної політики (+2,7°C) цей показник зросте до 90%.
“Це означає, що 1,5 млрд дітей виявляться під ударом аномальної спеки. У доіндустріальну епоху такі ризики були б менше 0,01%”, – пояснив провідний автор дослідження доктор Люк Грант.
Дослідники наголошують: термінові заходи можуть скоротити ризики вдвічі. За сценарію +1,5°C кількість дітей під загрозою голоду знизиться з 400 до 316 млн., небезпека лісових пожеж торкнеться на 25 млн. менше дітей, а частота катастрофічних посух зменшиться на 20%.
Вчені закликають розглядати ці дані як червоний код для людства. За їхніми розрахунками, планета перетне фатальну позначку +1,5°C вже на початку 2030-х, якщо не скоротити викиди на 45% до 2030 року.
Вітак розкрив всі кольори нових iPhone 17 і iPhone 17 Air, що обіцяє дивувати покупців…
У Дніпропетровській області виявили стародавні артефакти, що можуть змінити наше уявлення про регіональну історію.
Податкова служба України проводить перевірки рахунків громадян та вимагає пояснень щодо джерел доходів. Дізнайтесь більше…
Вчені виявили нового акулоподібного хижака Dulcibella camanchaca на глибині 8000 метрів, що перевертає уявлення про…
Kyivstar запустив Starlink для смартфонів в Україні, забезпечуючи глобальний супутниковий зв’язок для користувачів.
Корейські вчені розробили сенсор для виявлення раку за 20 хвилин, використовуючи світло і машинне навчання…