Фото - Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України
У зоні відчуження ЧАЕС запрацювала потужна сонячна електростанція. Проєкт, який розробляли ще з 2019 року, реалізували на території, непридатній для іншого використання. За словами українських урядовців, це черговий крок до перетворення Чорнобиля на хаб “зеленої” енергетики.
Про це повідомило Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів.
Наразі відомо, що електростанція складається з 2244 монокристалічних сонячних модулів на площі 13 тисяч м², а її загальна вартість сягнула понад 30 мільйонів гривень. За словами міністерки захисту довкілля Світлани Гринчук, кошти у розмірі 30 млн грн виділив уряд Іспанії за квоти на викиди парникових газів у межах Кіотського протоколу.
Зазначимо, що збудувати електростанцію в Чорнобильській зоні планували ще з 2019 року, але реалізацію проєкту довелося призупинити через початок повномасштабного вторгнення. І от восени 2024-го будівництво вийшло на завершальний етап.
За словами міністерки, сонячна електростанція в Чорнобилі — це можливість перетворити територію минулої трагедії на осередок генерації чистої енергії та сталого розвитку.
«Сьогодні сонячна станція повністю готова до введення в експлуатацію та під’єднана до об’єднаної енергосистеми України. Це – 2244 монокристалічні сонячні модулі на площі 13 тис. кв. м», – заявила Гринчук.
Це відкриття дає нові уявлення про глибоководні екосистеми та їхніх незвичайних мешканців.
Дотримуючись лише однієї поради, кожен зможе приготувати каву, яка за смаком не поступатиметься напою з…
Подальші дослідження можуть дати більше відповідей про зв’язок міста з фараонами та можливу причину його…
Учені планують посилити спостереження, аби оцінити вплив американської норки на локальну фауну.
Керуй текстом сам!
Вчені вперше зафіксували капілярну нестабільність у квантовому газі.