Японська дослідницька группа, очолювана професором Університету Джунтендо Тору Мінаміно, зробила неабиякий крок у медичних дослідженнях, оголосивши про створення вакцини проти старіння. Перші випробування свідчать про те, що новий препарат може збільшити тривалість життя на 15%, пише medicalanswers.com.ua.
Читайте також: Професор назвав небезпечну кількість родимок на тілі
З віком у людей накопичуються зомбі-клітини, які втрачають здатність ділитися, але залишаються активними, пошкоджуючи сусідні клітини. Це може спричиняти безліч захворювань.
Дослідники визначили специфічний білок, виявлений у старіючих клітинах, як основу для своєї пептидної вакцини. Ця вакцина запускає імунну відповідь, активізуючи білі кров’яні тільця, які атакують старіючі клітини.
Під час тестів на мишах виявилося, що вакцина викликала вироблення антитіл, які ефективно боролись із зомбі-клітинами. В середньому тривалість життя лабораторних гризунів, які отримували препарат, зросла на 15% у порівнянні з контрольною групою. Більш того, у особин з артеріальною ригідністю спостерігалося значне зменшення пошкоджених ділянок кровоносних судин.
Поки що невідомо, коли вакцину буде схвалено для клінічних випробувань на людях. Якщо це станеться, результати можуть з’явитися лише через кілька років. Однак дане відкриття обіцяє великий потенціал, адже клітинне старіння пов’язане з багатьма захворюваннями похилого віку, такими як хвороби Альцгеймера, Паркінсона, катаракта, серцево-судинні захворювання, діабет II типу та рак. Нова вакцина може стати важливим етапом у їх лікуванні.
Вітак розкрив всі кольори нових iPhone 17 і iPhone 17 Air, що обіцяє дивувати покупців…
У Дніпропетровській області виявили стародавні артефакти, що можуть змінити наше уявлення про регіональну історію.
Податкова служба України проводить перевірки рахунків громадян та вимагає пояснень щодо джерел доходів. Дізнайтесь більше…
Вчені виявили нового акулоподібного хижака Dulcibella camanchaca на глибині 8000 метрів, що перевертає уявлення про…
Kyivstar запустив Starlink для смартфонів в Україні, забезпечуючи глобальний супутниковий зв’язок для користувачів.
Корейські вчені розробили сенсор для виявлення раку за 20 хвилин, використовуючи світло і машинне навчання…