Фото - freepik
Вчені з Університету Чикаго провели моделювання, яке дозволило оцінити, як довго наша планета залишатиметься придатною для існування складних форм життя. Згідно з їхніми висновками, Земля може зберігати умови, сприятливі для життя, щонайменше ще мільярд років.
Результати дослідження опубліковані у журналі Planetary Science Journal (PSJ).
Згідно з дослідженням, світність Сонця збільшується приблизно на 10% з кожним мільярдом років. Це призводить до того, що Земля отримує дедалі більше енергії, і, як наслідок, температура поверхні планети неухильно зростає. У перспективі це може зробити планету непридатною для життя.
Ключовим елементом у підтримці життєздатності планети є вуглецевий цикл. Вчені відзначають, що цей процес буде порушений приблизно через 1,6 мільярда років під впливом сонячної активності, що посилюється. Одним із наслідків стане прискорення вивітрювання силікатних порід – процесу, в ході якого вуглекислий газ витягується з атмосфери та зв’язується у породах.
Цей механізм, що регулює рівень CO2 (вуглекислого газу) в атмосфері, відіграє вирішальну роль у підтримці рослин. Рослини використовують вуглекислий газ для фотосинтезу, виробляючи кисень і служачи основою харчового ланцюга. Однак у міру посилення вивітрювання концентрація CO2 почне швидко знижуватися. Це призведе до знищення рослинності, а за нею і тварин, що залежать від неї.
Таким чином, вчені вважають, що хоча Земля залишиться придатною для життя ще довго, її «біологічний годинник» вже почав відлік.
Американські вчені з Гарварду розробили революційний вид структурованого світла - "оптичний ротатум", схожий на раковину…
Це відкриття — ще одне підтвердження того, наскільки важливою є Антарктика не лише як полярний…
У Google Photos з’явилася можливість перетворювати звичайні знімки на Ultra HDR, забезпечуючи яскравіші кольори та…
Вчені вважають, що це відкриття може врятувати мільйони життів і запобігти новим пандеміям.
До 2029 року Європа отримає нову транспортну артерію під Балтійським морем.
Хоча Vodafone рекламує деякі тарифи як "безлімітні", фактично існують обмеження на швидкість після досягнення певного…