Фото - freepik
Вчені з Університету Чикаго провели моделювання, яке дозволило оцінити, як довго наша планета залишатиметься придатною для існування складних форм життя. Згідно з їхніми висновками, Земля може зберігати умови, сприятливі для життя, щонайменше ще мільярд років.
Результати дослідження опубліковані у журналі Planetary Science Journal (PSJ).
Згідно з дослідженням, світність Сонця збільшується приблизно на 10% з кожним мільярдом років. Це призводить до того, що Земля отримує дедалі більше енергії, і, як наслідок, температура поверхні планети неухильно зростає. У перспективі це може зробити планету непридатною для життя.
Ключовим елементом у підтримці життєздатності планети є вуглецевий цикл. Вчені відзначають, що цей процес буде порушений приблизно через 1,6 мільярда років під впливом сонячної активності, що посилюється. Одним із наслідків стане прискорення вивітрювання силікатних порід – процесу, в ході якого вуглекислий газ витягується з атмосфери та зв’язується у породах.
Цей механізм, що регулює рівень CO2 (вуглекислого газу) в атмосфері, відіграє вирішальну роль у підтримці рослин. Рослини використовують вуглекислий газ для фотосинтезу, виробляючи кисень і служачи основою харчового ланцюга. Однак у міру посилення вивітрювання концентрація CO2 почне швидко знижуватися. Це призведе до знищення рослинності, а за нею і тварин, що залежать від неї.
Таким чином, вчені вважають, що хоча Земля залишиться придатною для життя ще довго, її «біологічний годинник» вже почав відлік.
Автори дослідження наголошують, що це лише початковий крок до розуміння біологічних наслідків авіаперельотів, і потребує…
Унікальність відкриття полягає не лише в самих планетах, а й у методі, який дозволив їх…
Адміністрація Держспецзв’язку наразі перебуває на фінальній стадії підготовки проєкту постанови Кабміну, яка регламентуватиме створення та…
Цифрова реконструкція стежки динозавра — це не просто відкриття про минуле, а крок у майбутнє…
Дане відкриття підтверджує, що примати мають складну систему соціальної взаємодії, де є місце турботі про…
Сонце зараз у фазі підвищеної активності, яка триватиме до 2025–2026 років, тож подібні події —…