Фото - freepik
Вчені з Ноттінгемського університету, Великобританія, створили фарбу, яка може кардинально змінити уявлення про гігієну та безпеку у повсякденному житті. Нове покриття здатне знищувати віруси й бактерії одразу після контакту з поверхнею. Експерти вже заявили, що це справжня знахідка для лікарень, шкіл, транспорту і навіть звичайних домівок.
Робота опублікована в журналі Scientific Reports .
Дійсно, на сьогоднішній день проблема внутрішньолікарняних інфекцій залишається серйозною загрозою для здоров’я пацієнтів у всьому світі. Навіть після ретельної дезінфекції, медичні поверхні можуть залишатися джерелами небезпечних мікроорганізмів. Ці мікроби не лише виживають на оброблених ділянках, а й часто несуть гени, що забезпечують стійкість до антибіотиків, що значно ускладнює лікування.
Щороку такі інфекції призводять до тисяч смертей, а традиційні методи очищення виявляються недостатніми. Саме тому наукові прориви, як-от розробка спеціальної антибактеріальної фарби у Великобританії, викликають великий інтерес і можуть стати новим інструментом у боротьбі з поширенням інфекцій у медичних закладах.
В основі інновації вчених – хлоргексидин, добре відомий у медицині дезінфікуючий агент, який тут був інтегрований у полімерну смолу. Така формула дозволяє покриттю вбивати бактерії та віруси, не виділяючи шкідливих речовин у навколишнє середовище та не втрачаючи ефективності при дотику.
«Ми створили фарбу, яка не тільки знищує патогени на поверхні, а й залишається активною протягом тривалого часу. Це практичне та доступне рішення для боротьби з внутрішньолікарняними інфекціями та поширенням стійкості до антибіотиків», — розповіла керівник дослідження доктор Фелісіті де Коган.
Прототип було розроблено у співпраці з компанією Indestructible Paint, виробником високоефективних покриттів для авіаційної, залізничної та промислової галузей. Вже проведено успішні випробування на різних твердих непористих матеріалах, включаючи пластик та метал. У перспективі фарбу планується застосовувати не лише у лікарнях, а й у транспорті, наприклад, для покриття сидінь та столиків у літаках.
“Пандемія COVID-19 підкреслила важливість боротьби з інфекціями в клініках”, – зазначила доктор де Коган.
В даний час фарба проходить подальше тестування, і дослідники сподіваються, що незабаром вона буде доступною для комерційного використання в різних сферах – від охорони здоров’я до транспорту та промисловості.
У Google Photos з’явилася можливість перетворювати звичайні знімки на Ultra HDR, забезпечуючи яскравіші кольори та…
Науковці з Університету Чикаго підрахували, скільки часу планета залишатиметься придатною для складного життя.
До 2029 року Європа отримає нову транспортну артерію під Балтійським морем.
Хоча Vodafone рекламує деякі тарифи як "безлімітні", фактично існують обмеження на швидкість після досягнення певного…
Багато українських прізвищ прийшли до нас з давніх часів. Деякі, наприклад, з'явилися в епоху Середньовіччя.
За останню добу на Сонці відбулися два спалахи класу С та один спалах класу М1,9.