Нещодавно вчені представили цікаве пояснення розширення Всесвіту, подібне до процесу випікання хліба. Коли ви печете тісто, воно розширюється, а інгредієнти все більше віддаляються один від одного. Але в одному випадку важливо пам’ятати: Всесвіт не має “дек0”. Він розширюється сам у себе, незважаючи на те, що немає жодної формочки, яка б залишалася незмінною.
Про ці відкриття розповідає видання The Conversation.
Читайте також: Магнітні бурі: яка сонячна активність чекає нас сьогодні
Науковці провели значні дослідження, які підтверджують, що Всесвіт дійсно розширюється, спостерігаючи, як інші галактики віддаляються від Чумацького Шляху. Вже в 1922 році Олександр Фрідман математично обґрунтував цю ідею, а згодом у 1929 році Едвін Габбл продемонстрував, що це розширення відбувається з прискоренням.
Приблизно 13,8 мільярда років тому Всесвіт почав свій шлях з надзвичайно гарячої й щільної сингулярності, відомої як Великий вибух. Цей термін може бути дещо оманливим, адже йдеться не про класичний вибух, а про стрімке розширення простору. Внаслідок цього процесу з’явилися матерія, світло й те, що ми сьогодні називаємо нашим Всесвітом.
Дослідники все ще намагаються з’ясувати, що ж саме є причиною того, що Всесвіт продовжує розширюватися з прискоренням. Цю загадкову енергію вчені називають темною енергією, яка становить близько 68% всієї енергії Всесвіту. Натомість звичайна матерія, з якої складаються всі об’єкти, зайняла лише 5% від загальної енергії.
Загадка темної енергії лишається відкритою — вчені активно працюють над знаходженням пояснення цього явища. Вони намагаються об’єднати дві основні теорії: квантову механіку, що описує маленькі об’єкти, і класичну механіку, що вивчає більші об’єкти. Теорія мультивсесвіту, що пропонує ідею про існування кількох всесвітів, може стати ключем до розв’язання цієї проблеми.
Незважаючи на всі труднощі, Всесвіт продовжуватиме своє розширення, а відстані між галактиками будуть і далі збільшуватися. Темна енергія залишатиметься таємничою складовою космосу, але дослідження в цьому напрямку не зупиняються, адже наука ніколи не стоїть на місці.
У Китаї археологи знайшли близько 6000 унікальних бронепластин династії Хань, які свідчать про високі технології…
Вчені знайшли останки дитини з блакитними очима, що жила 17 тис. років тому. Це відкриття…
Дослідження Тель-Авівського університету спростувало міфи про забруднення довкілля від копалень царя Соломона. Нові дані свідчать…
На Марсі спостерігають "зимову країну чудес": сніг на Червоній планеті — це вуглекислий лід, що…
Сонячний зонд NASA Parker Solar Probe встановив нові рекорди, наблизившись до Сонця на 6,1 млн…
Науковці дослідили таємницю середньовічних "капелюхів принцеси" – енінів, популярних в XV столітті. Вони були символом…