Чи замислювалися ви коли-небудь над тим, звідки взялися ці загадкові конусоподібні капелюхи, які ми так часто можемо бачити у фільмах чи театрах? Як повідомляє ТСН, науковці нарешті розкрили таємницю цих знаменитих “капелюхів принцеси”, які в реальному житті мають свою цікаву історію.
Це цікаво: Археологи знайшли затонулий торговельний корабель віком 1500 років
Відомо, що ці вечірні аксесуари, які ми сьогодні називаємо енінами (hennin), стали надзвичайно популярними з середини XV століття. За словами історикині Емі Боїнгтон, чим вище був капелюх, тим важливішою вважалася жінка, яка його носила. Тому ці головні убори нерідко асоціюються з принцесами та знатними дамами.
Дослідження свідчать, що деякі еніни сягали висоти від 30 до 45 сантиметрів, а їх конструкція могла бути досить різноманітною — від плаского верху до роздвоєних чи серцеподібних форм.
Капелюхи часто прикрашали ніжними вуалями, які могли спускатися до самої землі, а також витонченими дорогоцінними каменями, що символізували багатство і статус своїх носительок. Емі Боїнгтон зазначає, що ці головні убори носили під нахилом, а волосся зазвичай зачесували назад у пучок, адже в середньовічній моді переважали високі лоби.
Жінки навіть вищипували лінію волосся та брови, щоб створити ілюзію ще вищого чола — це було свого роду вимога стилю тієї епохи.
На сьогоднішній день невідомо, з чого саме виготовляли ці високі капелюхи. Є версії, що вони могли бути зроблені з товстого картону або дротяної сітки. Проте, незалежно від матеріалу, їх завжди щедро прикрашали золотою вишивкою та коштовностями.
Цікаво, що зараз еніни часто асоціюються із принцесами та важливими жінками при королівському дворі. Згодом цей образ став досить стереотипним, проте його історія залишається невід’ємною частиною культурної спадщини.
Уявіть фітнес-браслет, який працює від вашого поту, або датчики, що заряджаються просто з вологого повітря.…
КНР вперше представила широкому загалу грунт зі зворотного боку Місяця.
Мобільний оператор Lifecell повідомив про зміну вартості частини своїх тарифних планів.
Завдяки родовим іменам можна дізнатися більше про те, чим займалися наші предки у минулому.
У четвер, 24 квітня, прогнозують K-індекс 4 (показано жовтим кольором) - слабка геомагнітна активність.
Дослідження ґрунтується на кліматичних моделях та викопних знахідках і ставить під сумнів наше уявлення про…