Categories: Наука

Вчені розкрили загадку середньовічних “капелюхів принцеси”

Чи замислювалися ви коли-небудь над тим, звідки взялися ці загадкові конусоподібні капелюхи, які ми так часто можемо бачити у фільмах чи театрах? Як повідомляє ТСН, науковці нарешті розкрили таємницю цих знаменитих “капелюхів принцеси”, які в реальному житті мають свою цікаву історію.

Це цікаво: Археологи знайшли затонулий торговельний корабель віком 1500 років

Трохи історії

Відомо, що ці вечірні аксесуари, які ми сьогодні називаємо енінами (hennin), стали надзвичайно популярними з середини XV століття. За словами історикині Емі Боїнгтон, чим вище був капелюх, тим важливішою вважалася жінка, яка його носила. Тому ці головні убори нерідко асоціюються з принцесами та знатними дамами.

Дослідження свідчать, що деякі еніни сягали висоти від 30 до 45 сантиметрів, а їх конструкція могла бути досить різноманітною — від плаского верху до роздвоєних чи серцеподібних форм.

Декор та стилістика

Капелюхи часто прикрашали ніжними вуалями, які могли спускатися до самої землі, а також витонченими дорогоцінними каменями, що символізували багатство і статус своїх носительок. Емі Боїнгтон зазначає, що ці головні убори носили під нахилом, а волосся зазвичай зачесували назад у пучок, адже в середньовічній моді переважали високі лоби.

Жінки навіть вищипували лінію волосся та брови, щоб створити ілюзію ще вищого чола — це було свого роду вимога стилю тієї епохи.

Матеріали виробництва

На сьогоднішній день невідомо, з чого саме виготовляли ці високі капелюхи. Є версії, що вони могли бути зроблені з товстого картону або дротяної сітки. Проте, незалежно від матеріалу, їх завжди щедро прикрашали золотою вишивкою та коштовностями.

Еніни у сучасній культурі

Цікаво, що зараз еніни часто асоціюються із принцесами та важливими жінками при королівському дворі. Згодом цей образ став досить стереотипним, проте його історія залишається невід’ємною частиною культурної спадщини.

 

Aleksandr V.

Recent Posts

Вчені виявили зв’язок між аеродинамікою листя та збереженням поживних речовин

Вчені з Технічного університету Данії виявили, що форма листа впливає на відстань, яку він пролітає…

2 години ago

Месенджери під прицілом: що варто знати про конфіденційність у Viber, Telegram і WhatsApp

У час цифрових технологій, коли майже все життя проходить онлайн, захист особистої інформації стає дедалі…

2 години ago

Авіаперельоти можуть бути небезпечними: вчені виявили зв’язок із розвитком раку

Автори дослідження наголошують, що це лише початковий крок до розуміння біологічних наслідків авіаперельотів, і потребує…

4 години ago

Астрономи відкрили п’ять новонароджених планет, що формуються просто зараз

Унікальність відкриття полягає не лише в самих планетах, а й у методі, який дозволив їх…

5 години ago

В Україні з’явиться реєстр забороненого ПЗ: подробиці від Держспецзв’язку

Адміністрація Держспецзв’язку наразі перебуває на фінальній стадії підготовки проєкту постанови Кабміну, яка регламентуватиме створення та…

6 години ago

Вчені вперше “оживили” хижого доісторичного ящера: що вдалось дізнатись

Цифрова реконструкція стежки динозавра — це не просто відкриття про минуле, а крок у майбутнє…

7 години ago