Вчені дізналися, який рік приніс людству найбільші руйнування, холод та катаклізми. Цим питанням займався професор з Гарварда Майкл Маккормік.
Як пише журнал Science, найгірше довелося тим, хто жив у 536 році нашої ери.
Так, причиною катастрофи 536 стало потужне виверження вулкана в Північній Америці. Попіл закрив сонце, викликав “вулканічну зиму”. Це підтверджують крижані керни з Гренландії, де знайдено сліди сірки та вулканічного попелу того періоду.
Крім того, майже на два роки Європа, Близький Схід та частина Азії поринули у морок. Сонце світило дуже слабо, майже як місяць, і не могло зігріти землю. Це призвело до зниження середніх літніх температур на 1,5–2,5°C, спричинивши найхолодніше десятиліття за останні 2300 років. Зниження температури спричинило неврожаї, голод та соціальні потрясіння.
За цим пішли природні катаклізми, голод та хвороби. Через зміни клімату у східних областях Римської імперії почалися спалахи чуми та голоду.
У 541 році спалахнула Юстиніанова чума, яка знищила значну частину населення Східної Римської імперії, що ще більше погіршило ситуацію.
Потім настала низка землетрусів, які забрали багато життів.
Вчені запропонували революційний спосіб зробити Марс теплішим і придатнішим для життя.
Китайська корпорація Infinix приготувалася випустити смартфон із ароматичною функцією.
Стало відомо, яка Windows за 50 років існування корпорації стала найулюбленішою серед користувачів та експертів.
До 20-річчя легендарного iPhone, Apple готується представити революційну новинку.
Вчені розповіли про наймасивнішого собаку доісторичних часів.
Дата-центр xAI планує споживати до 150 мегават електроенергії, що еквівалентно потребам приблизно 100 000 домогосподарств.