Вчені дізналися, який рік приніс людству найбільші руйнування, холод та катаклізми. Цим питанням займався професор з Гарварда Майкл Маккормік.
Як пише журнал Science, найгірше довелося тим, хто жив у 536 році нашої ери.
Так, причиною катастрофи 536 стало потужне виверження вулкана в Північній Америці. Попіл закрив сонце, викликав “вулканічну зиму”. Це підтверджують крижані керни з Гренландії, де знайдено сліди сірки та вулканічного попелу того періоду.
Крім того, майже на два роки Європа, Близький Схід та частина Азії поринули у морок. Сонце світило дуже слабо, майже як місяць, і не могло зігріти землю. Це призвело до зниження середніх літніх температур на 1,5–2,5°C, спричинивши найхолодніше десятиліття за останні 2300 років. Зниження температури спричинило неврожаї, голод та соціальні потрясіння.
За цим пішли природні катаклізми, голод та хвороби. Через зміни клімату у східних областях Римської імперії почалися спалахи чуми та голоду.
У 541 році спалахнула Юстиніанова чума, яка знищила значну частину населення Східної Римської імперії, що ще більше погіршило ситуацію.
Потім настала низка землетрусів, які забрали багато життів.
Геологи з Університету Глазго зробили відкриття, яке може змінити уявлення про темпи утворення гірських порід…
Очікується, що перші результати роботи можуть бути представлені протягом найближчих кількох років.
Фахівці закликають компанії та користувачів посилити заходи безпеки та бути особливо обачними.
Дослідження, яке тривало кілька років, включало детальний генетичний аналіз та порівняння морфологічних особливостей крокодилів.
Bluetooth - незамінна функція для підключення пристроїв, але вона може непомітно витрачати заряд батареї навіть…
Унікальна знахідка проливає світло на еволюцію морських рептилій і викликає захоплення серед учених.