В Ізраїлі знайшли загадкові фігурки з Шрі-Ланки в могилах ранніх християн: про що це свідчить
Ізраїльські археологи виявили унікальні артефакти у пустелі Негев: у християнських похованнях віком 1500 років знайдено мініатюрні фігурки з чорного дерева та кістки, що мають виразні африканські риси. Незвичайна знахідка проливає світло на мультикультурні зв’язки регіону та збереження дохристиянських традицій у Візантійську добу.
Дослідження опубліковано у науковому журналі ‘Atiqot.
Читайте також: Вчені розкрили таємницю різкого похолодання 3,6 млн років тому: слід веде в Атлантику
Отож, у християнських похованнях, датованих приблизно VI століттям нашої ери, знайдено незвичайні мініатюрні фігурки та кістки.
Археологи вже заявили, що особливий інтерес викликають дві мініатюрні скульптури із цейлонського чорного дерева – виключно рідкісний матеріал для цієї галузі.
Так, одна фігурка зображує жінку з характерними африканськими рисами обличчя, інша – чоловіка з довгим волоссям. Три додаткові фігурки виготовлені з кістки. Всі вони, ймовірно, використовувалися як підвіски та могли символізувати предків похованих.
Поховання належать двом жінкам 18-30 років та дитині 6-8 років. Подібність стилю чорнодерев’яних фігурок у двох могилах наводить на думку про родинні зв’язки між похованими — можливо, це були мати та дитина.
Знахідку зробили у районі Тель-Малхата — давньому торговельному вузлі, що мав важливе значення ще у біблійні часи.
При цьому варто зазначити, що чорне дерево — надзвичайно рідкісний матеріал для цього регіону. Його походження, як вважають дослідники, пов’язане з візантійськими торговими шляхами, які з IV століття поєднували Східне Середземномор’я з Індією та Шрі-Ланкою. З огляду на це, знахідка вказує не лише на релігійно-культурну багатошаровість регіону, а й на його активну участь у міжнародній торгівлі.
Читайте також: Гігантський астероїд ризикує перетнути критичну межу наближення до Землі: в NASA вирахували час небезпеки
Факт наявності таких артефактів у християнських похованнях говорить про збереження давніх традицій шанування предків навіть після ухвалення нової релігії.