Напевно, ні для кого не секрет, що кожне українське прізвище має свою унікальну історію та може трішки розповісти про рід кожного його носія. В Телеграф проаналізували різноманітні джерела та підготували список прізвищ, які потрапили до категорії «ледарські». Ці прізвища колись пов’язувалися з людьми, котрі не приносили користі у своєму оточенні.
Це цікаво: Прізвища, що прийшли до України з-за кордону: перевірте своє у списку
Прізвища як-от Неділько, Недільська, Недільський, Недільченко і Неділенко свідчать про те, що їх носії марно витрачали свій час. На сьогоднішній день вони є носіями цих прізвищ – їх кількість в Україні вимірюється тисячами.
Наступна група прізвищ — Слинько, Слинюк, Слинявук, Сопель, Сопельник і Сопливий. Такі прізвища могли даватися тим, хто так любив поспати, що іноді “пускав соплі”. На сьогодні їх носить також кілька тисяч українців.
Прізвища Гнида, Гнидаш, Гнідаш, Гніда, Гнідан колись надавали людям, які вважалися безкорисними. За даними, в Україні на сьогодні понад тисячу людей носять такі прізвища.
Прізвища Невмивака, Невмивако, Нечосова у минулому могли даватися тим, хто в буквальному розумінні не стежив за собою. Сьогодні таких людей близько 700.
Прізвища Лотиш, Лотишко, Лотишев, Лотишева стали символом людей, які більше любили «бити байдики». На даний момент в Україні їх носить лише кілька сотень.
Прізвища Забарний, Забарна вказують на людей, які «барилися» і запізнювалися. Загальна кількість носіїв цих прізвищ в Україні становить лише кілька сотень.
Прізвища Дрімайло, Дріманова, Дріманов, Дрімак походять від слова «дрімати» і давалися повільним та сонливим людям. Нині ці прізвища є досить рідкісними, їх носять лише кілька десятків людей.
Також читайте: Назвали прізвища, які вказують на належність предків до духовенства: перевірте своє у списку
Отож, як видно, прізвища в Україні можуть багато чого розповісти про своїх носіїв, і в цьому контексті їхній вибір, безсумнівно, є цікавим.
Google без зайвого галасу змінила політику безпеки Android — одна з найпоширеніших версій ОС більше…
Команда науковців змоделювала рух кулі та з’ясувала, що навіть неідеальний кидок може завершитися страйком.
Новинка вже працює в повітрі та на землі — і може стати революцією для військових,…
Це відкриття стало можливим завдяки міжнародній співпраці в рамках проєкту Ocean Census, спрямованого на вивчення…
Дослідження показало: навіть безпечні на перший погляд сполуки потребують ретельнішої перевірки.
Google оголосила про запуск нового інструменту, що допоможе боротися з однією з головних причин швидкого…