Вчені визначили шокуючу швидкість людської думки
Вчені з Каліфорнійського технологічного інституту вперше кількісно оцінили швидкість людської думки, визначивши її на рівні 10 біт за секунду. Дослідження, проведене в лабораторії біологічних наук, виявило суттєву невідповідність між швидкістю обробки інформації мозком і даними, які збирають сенсорні системи людини. Результати роботи були опубліковані в журналі Neuron, повідомляє YSTNews.
Також цікаво: Сьогодні Землю накриє потужна магнітна буря: які наслідки та як підготуватися
Шокуючі факти про обробку інформації
Під час дослідження було встановлено, що мозок здатен витягувати лише 10 біт інформації за секунду з трильйона біт, що надходять від сенсорних систем. Біт, як базова одиниця інформації, дозволяє вимірювати обсяг даних, які мозок може використовувати для сприйняття навколишнього світу і прийняття рішень. Вчені відзначають, що така низька швидкість обробки інформації створює парадокс: мозок фільтрує величезний обсяг даних, що потребує додаткових досліджень.
Методологія дослідження
Методика аналізу включала застосування теорії інформації до даних з наукової літератури, що охоплює широкий спектр людської діяльності, включаючи читання, розв’язування головоломок та ігри у відеоігри. У мозку людини налічується понад 85 мільярдів нейронів, третина з яких беруть участь у процесах високого рівня мислення. Попри їх потенційні можливості передавати великі обсяги інформації, швидкість мислення обмежена 10 бітами за секунду. Це ставить питання про причини такого обмеження, зважаючи на складну нейронну архітектуру мозку. Вчені вважають, що еволюційні фактори можуть пояснити це явище.
Чому мозок обробляє одну думку за раз?
Окрему увагу вчені приділили питанню, чому мозок обробляє лише одну думку за раз, незважаючи на здатність сенсорних систем паралельно обробляти величезні обсяги даних. Гіпотеза дослідників пов’язує цю особливість з історією еволюції: давні нервові системи були адаптовані для навігації в просторі, що сформувало лінійну структуру мислення. Цей підхід зберігся і в складних когнітивних процесах, включаючи прийняття рішень.
Читайте також: Прізвища, які давали лише найкрасивішим українцям: чи є ваше у списку
Висновки дослідження
Висновки дослідження підкреслюють, що швидкість людської думки значно нижча, ніж очікувалося, що ставить під сумнів можливість створення високошвидкісних інтерфейсів між мозком і комп’ютером. Незважаючи на низьку швидкість обробки, еволюція забезпечила людині достатню когнітивну ефективність для виживання в умовах навколишнього світу, де зміни відбуваються повільніше, ніж максимально можливий темп мислення.