Вчені виявили у близької до нас планети гігантський хвіст, що в 44 рази більший за Землю
Астрономи зробили вражаюче відкриття, виявивши у планети WASP-69 b величезний газовий хвіст, який сягає 560 000 км в довжину. Ця планета, що обертається навколо зірки на відстані 160 світлових років від Землі, є газовим гігантом і приблизно на 30% легшою за Юпітер. Дослідження опубліковано в журналі Astronomy and Astrophysics, а інформацію публікує Live Science.
Читайте також: Інопланетяни зовсім не такі, як ми уявляємо: науковці розповіли, як же їх тоді знайти
Вражаючі розміри хвоста
У новому дослідженні вчені виявили, що хвіст WASP-69 b у 44 рази довший за діаметр Землі. Це унікальне явище виникає завдяки зоряному вітру – потоку заряджених частинок, що виходять від зірки. Дослідники припускають, що планета могла втратити близько 200 000 тон газу щосекунди, переважно гелію і незначної кількості водню, через сильне нагрівання зірки.
Еволюція планети
Планета WASP-69 b існує вже приблизно 7 мільярдів років, і за цей час вона втратила масу, еквівалентну семи масам Землі. Вчені вперше виявили цю планету 10 років тому, але тепер нові спостереження підтвердили, що у неї справді існує газовий хвіст, подібний до хвостів комет.
Як формується гігантський хвіст
Газовий хвіст формується, коли зоряний вітер “здуває” газ, що виходить з атмосфери планети. Якщо зоряний вітер послабне, хвіст може зникнути, але планета все ще продовжить втрачати газ з атмосфери. За словами вчених, це відкриття допоможе глибше зрозуміти еволюцію газових гігантів та характер впливу зоряного вітру на них.
Також цікаво: Вчені виявили в надрах Землі трильйони тонн чистого палива: забезпечить енергією на сотні років
Важливість відкриття
Це дослідження не лише розкриває нові горизонти в астрономії, але й відкриває ймовірність подальших досліджень інших планет, які можуть мати подібні особливості. Вчені вважають, що вивчення таких планет може суттєво змінити наше розуміння формування та змін у космосі.