Україну накрила потужна магнітна буря: прогноз на 20 травня

Фото - колаж YSТNews

У вівторок, 20 травня, на Землі очікується підвищення геомагнітної активності, хоча й не критичного рівня.

Про це повідомляє ресурс Мeteoagent, який моніторить активність Сонця.

Так, у вівторок, 20 травня, можлива геомагнітна буря з К-індексом 3,67 за 9-бальною шкалою. Це жовтий рівень, здатний впливати на самопочуття людей, роботу техніки та засобів зв’язку.

Пік бурі очікується з 06:00 до 10:00 за київським часом.

Разом з тим, варто знати, що в період з 11 до 14 травня 2025 року вчені зафіксували на Сонці найсильніші з 2003 року спалахи. Деякі науковці припускають, що ці явища могли стати найінтенсивнішими за останні пів тисячоліття. Так, зі східного краю Сонця, тобто з лівого боку, вибухнула активна сонячна пляма (AR) 4087 величезним сонячним спалахом потужністю X2.7.

Вчені поки що відзначають, що рентгенівське випромінювання і гамма-випромінювання, які супроводжували спалах, були настільки потужним, що на Землі сталися перебої зі звʼязком. Однак, як видно з графіка магнітних бур, це спровокувало і затяжну магнітну бурю на Землі, пік якої припав на 17 травня.

Наразі швидкість потоку сонячного вітру перевищує 600 км/с, що підвищує ймовірність сильного впливу на магнітосферу планети.

Наразі вплив великої корональної діри на Землю триває, але починає слабшати. Разом з тим існує ймовірність подальших активних періодів, які можуть призвести до потужної магнітної бурі, але станом на зараз сонячна активність не дуже сильно впливає на стан метеозалежних людей.

Фото – meteoagent

Важливо пам’ятати про те, що сонячна активність постійно змінюється, тому краще відстежувати показники сонячних спалахів і геомагнітних бур й не припиняти з особливою ретельністю слідкувати за власним здоров’ям.

В такі дні лікарі рекомендують метеочутливим пацієнтам стежити за самопочуттям та у разі різкого погіршення стану здоровʼя звертатись за кваліфікованою допомогою, уникати надмірного фізичного навантаження, забезпечити якісний сон та пити достатню кількість води.

Читайте також