Упродовж тривалого часу вважалося, що батько видатного українського філософа Григорія Сковороди, Сава, був безземельним та бідним козаком. Проте, нові дослідження архівних документів виявили зовсім іншу картину його родинного становища.
Дослідник Михайло Ковалинський у своїй праці «Життя Григорія Сковороди» зазначає: «Становище мали посереднє, достатнє». Документ від 1734 року підтверджує статус батька Григорія Сковороди як «малогрунтовного козака» — терміна, який означав недостатню кількість землі для ведення фермерства, пише 2plus2.ua.
Читайте також:
Археологи виявили глиняні фігурки епохи раннього заліза біля Галича
Акім Галімов, дослідник історії, розповідає, що Сава Сковорода мав статус «виборного козака», що дозволяло йому власним коштом споряджатися на війну. Основним джерелом доходу була торгівля горілкою. За даними Центрального державного історичного архіву України, 19 липня 1733 року Сава сплатив податок за продаж 120 літрів горілки, заробивши приблизно 5 рублів.
Для порівняння, наймит у ті часи заробляв 4–6 рублів на рік, що свідчить про те, що батька Григорія Сковороди навряд чи можна вважати бідним. Щодо родини матері Григорія, Пелагеї (або Палашки) Шангірей, у неї також є цікава історія.
«Вона походила з роду, що, ймовірно, мав кримськотатарське коріння. Її батько, Стефан Шангірей, дожив до 80 років. Історики вважають, що рід Шангіреїв міг бути пов’язаний із кримським ханом Шахіном Гераєм, який правив з 1624 по 1628 роки, але ці теорії поки що не доведені», — зазначає Акім Галімов.
Вчені вже знають, що деякі земні бактерії теоретично можуть вижити в умовах Марса. Але чи…
Ізраїльська компанія Rafael Advanced Defense Systems успішно провела випробування модульної бойової станції TYPHOON 30, спеціально…
Це відкриття може кардинально змінити наше уявлення про витривалість життя та його можливості виживання у…
Ви навіть не підозрюєте, що деякі додатки на вашому смартфоні можуть завдати йому шкоди.
Японія готується до катастрофи, що може потрясти країну до основ.
Єгипетсько-американська археологічна експедиція виявила верхню частину монументальної статуї фараона Рамзеса II, втрачену майже століття тому.