Археологи виявили глиняні фігурки епохи раннього заліза біля Галича

Фото: Укрінформ

Неочікувані знахідки зробили археологи поблизу Галича, у селі Крилос, де під час розкопок біля Митрополичих палат виявили глиняні фігурки бичків, що датуються епохою раннього заліза. Цю інформацію підтвердив Укрінформу молодший науковий співробітник відділу археології Національного заповідника «Давній Галич» Андрій Фіголь.

Знахідки на розкопках

«Ми працювали біля оборонного валу в селі Крилос, очікуючи знайти фрагменти Княжого періоду, однак натрапили на культурний шар епохи раннього заліза. Виявили дві глиняні фігурки бичків, які підтверджують культуру землеробства того часу. Люди відтворювали те, що бачать та чим займалися у господарстві», – зазначив Фіголь.

Читайте також: Археологи розкрили таємниці трипільської культури: дивовижні факти про життя і смерть стародавніх українців

Крім фігурок, археологи також виявили коліщатко від возика, яке, як припускають дослідники, може бути єдиною скульптуркою з 9-10 століття до нашої ери. Цю знахідку планують передати до фондів Музею історії давнього Галича.

Фото: Укрінформ

Рання залізна доба: важливий період в історії

Рання залізна доба — це етап в історії людства, коли почали масово використовувати залізо для виготовлення знарядь праці. Ця епоха охоплює період від кінця ІІ до І тисячоліття до нашої ери, а на території України починається з ХІІ століття до нашої ери. Цікаві моменти ранньої залізної доби пов’язані зі скіфами та сарматами.

Також цікаво: Вчені реконструювали обличчя княгинь київського походження

Митрополичі палати: історичний контекст

Митрополичі палати у селі Крилос — це пам’ятка архітектури XVIII століття. Цей двоповерховий палац, що слугував резиденцією галицьких митрополитів, має також значні підземелля. Дослідники припускають, що палац може бути збудованим на місці княжого палацу, хоча це археологічно не підтверджено. Сьогодні в будівлі функціонує Музей історії давнього Галича.

 

Читайте також