Землі по всьому світу виснажуються з неймовірною швидкістю, втрачаючи мільйони квадратних кілометрів на рік. Це стало відомо з дослідження Потсдамського інституту з миттєвого вивчення кліматичних змін, про яке повідомляє The Guardian. Площа неродючих земель вже перевищила розміри Антарктиди, а ситуація викликає серйозну стурбованість.
За даними вчених, така деградація шкодить стабілізації клімату, збереженню природи та забезпеченню сталого постачання продуктів харчування. «Донедавна суходільні екосистеми поглинули близько третини антропогенних викидів CO₂, навіть при зростанні викидів вдвічі. Але протягом останнього десятиліття зміни клімату та вирубка лісів знизили здатність дерев та ґрунту поглинати надмірну кількість CO₂ на 20%», – йдеться у публікації вчених.
Вчені підкреслили, що зруйновані землі вже перевищують площу 15 мільйонів квадратних кілометрів. Вони закликають країни прискорити зусилля та запровадити зміни, щоб зупинити неправильне використання земель, яке загрожує добробуту людини і навколишньому середовищу.
Нагадаємо, що більше половини виробленої їжі у світі може опинитися на межі краху протягом наступних 25 років через все більше зменшення доступу до прісної води. Доповідь Глобальної комісії з економіки води наголошує, що цю кризу можна уникнути, якщо будуть прийняті невідкладні заходи щодо збереження водних ресурсів та боротьби з виснаженням екологічних систем, в яких перебуває прісна вода.
Дізнайтеся, як швидко адаптуватися до iPhone після переходу з Android з 6 корисними порадами від…
Дослідження виявило птаха, що може літати вище за літаки: гриф Руппеля, здатен підніматися до 11…
Експерти радять слово «Напишіть» для боротьби з телефонними шахраями. Простий спосіб зупинити зловмисників на етапі…
Досліджуйте захоплюючі факти та гіпотези про будівництво єгипетських пірамід, їхню символіку та археологічні відкриття.
Науковці виявили нову унікальну ознаку для ідентифікації людей – індивідуальний стиль носового дихання, який може…
Українцям розповіли, як звільнити пам’ять на смартфоні без ризику втратити важливі фото та відео