Згідно з новим дослідженням, щастя людини змінюється протягом усього життя, однак існує певний вік, в якому задоволеність досягає свого піку. Цю тему досліджували вчені з Німеччини та Швейцарії, які проаналізували інформацію з 460 902 анкет, пише useti.
Зокрема, у своїй роботі вчені вивчили 443 анкети, у яких респонденти самостійно оцінювали своє ставлення до життя. Сюзанна Бюкер, професорка Німецького університету фізкультури та спорту в Кельні, зазначила, що основна увага дослідників була зосереджена на змінах трьох ключових компонентів суб’єктивного благополуччя – задоволеності життям, а також позитивних і негативних емоційних станах.
Результати мають важливе значення. Задоволеність життям знижується у віці від 9 до 16 років. Дослідники пов’язують це зі змінами, які відбуваються в організмі під час статевого дозрівання. Після цього, протягом багатьох років, цей показник розвивається, досягаючи свого піку приблизно в 70 років, а далі знову починає знижуватися, аж до 96 років.
Що ж до позитивних емоцій, то вони мають тенденцію до зниження протягом всього життя – починаючи з 9 і закінчуючи 94 роками. Негативні емоції, у свою чергу, зазнають коливань у віці від 9 до 22 років, після чого їх кількість зменшується до 60 років. Однак після шостого десятка негативні емоції знову починають зростати.
Ці зміни можуть бути пов’язані з фізичними проблемами людей похилого віку, такими як погіршення здоров’я та зменшення соціальних контактів. Сюзанна Бюкер підкреслила, що в пізньому віці всі компоненти займають більш критичне становище, звідси і важливість регулярного заняття речами, які приносять радість на протязі всього життя.
Таким чином, дослідження показує, що протягом життя варто пам’ятати про те, як важливо підтримувати позитивний настрій та займатися улюбленими справами. За статистикою, щастя не завжди стабільне, але в певні моменти життя може досягатися максимальних показників.
Вчені вперше за 1700 років реконструювали обличчя Санта-Клауса, ґрунтуючись на черепі святого. Дослідження розкриває нові…
Астрономи виявили п’ять найдавніших галактик, що можуть перевернути уявлення про формування Всесвіту. Відкриття телескопа JWST.
Площа деградованих земель у світі перевищує Антарктиду. Вчені закликають до термінових заходів для збереження природних…
Дослідження показали, що пік стресу у людей припадає на 7:23 ранку, коли вони йдуть на…
Учені пояснили загадку Лох-Неського чудовиська природними явищами, зокрема стоячими хвилями, спостерігати які планують далі.
Вчені виявили, що мозок активно стирає сни завдяки спеціальним клітинам. Це відкриття проливає світло на…