Космос завжди вражав нас загадками, але нещодавно науковці відкрили нову таємницю, що може перевернути уявлення про структуру зіркових систем. Декілька років тому австралійський телескоп зловив незвичайний сигнал, який довгий час залишався без пояснень. Тепер же вчені висунули гіпотезу, що його джерелом є неймовірно рідкісний тип зіркових систем.
Дослідження, опубліковане в журналі The Astrophysical Journal Letters, розкриває нові деталі про сигнали, які з’являлися з проміжками часу. Перший сигнал, відомий як GLEAM-X J162759.5-523504.3, був зафіксований у 2022 році, коли науковці проаналізували старі дані. Він реєструвався з 2018 року та тривав від 30 до 60 секунд, з перервами до 20 хвилин.
Також цікаво: Інопланетяни зовсім не такі, як ми уявляємо: науковці розповіли, як же їх тоді знайти
Другий сигнал, GPM J1839-10, почали отримувати ще в 1988 році; його тривалість доходить до п’яти хвилин, з перервами на 22 хвилини. Третій сигнал, GLEAM-X J0704-37, триває від 30 до 60 секунд, а перерви між випромінюваннями є практично трьома годинами. Виявлення останнього сигналу відбулося у менш “заселеній” частині космосу, що дозволило точно визначити його місцезнаходження.
Нещодавно виявлений сигнал виявився зірковою системою, яка розташована приблизно за п’ять тисяч світлових років від Землі в сузір’ї Корми. Цю систему складають дві зірки: червоний карлик та білий карлик — залишок мертвої зірки.
Для дослідження виявленої системи використано два інструменти: MWA та MeerKAT. Білі карлики є залишками зоряного ядра з величезною щільністю, в той час як червоні карлики є одними з найпоширеніших зірок у Всесвіті. Проте їх низька світність означає, що їх неможливо побачити неозброєним оком. За оцінками дослідників, подвійна зірка може складатися з червоного карлика масою приблизно 0,32 Сонця і білого карлика масою 0,8 Сонця.
Ці зірки розташовані на досить близькій орбіті, що дозволяє білому карлику витягувати матеріал із сусіднього червоного карлика. Це, в свою чергу, викликає незвичайне радіовипромінювання. Білий карлик здатен створювати потужні хвилі на своїх полюсах, взаємодіючи з червоним карликом, що підвищує його яскравість.
Читайте також: Вчені виявили в надрах Землі трильйони тонн чистого палива: забезпечить енергією на сотні років
Якщо ця гіпотеза підтвердиться, науковці зможуть стверджувати, що виявили пульсар білого карлика — один з найбільш рідкісних типів зірок у нашій галактиці. Відомо, що їх настільки мало, що фраза “поодинокі випадки” цілком підійде для їх опису. Перший пульсар такого типу був виявлений у системі AR Scorpii, а на прикладі цієї системи можна наочно побачити, як виглядає процес.
Ця знахідка відкриває нові горизонти для астрофізики і демонструє потенціал сучасних технологій у вивченні космосу. Континуємо спостерігати та далі за розвитком цієї історії і новими відкриттями в цій унікальній галузі!
Дослідження показало, що жирові складки на руках можуть вказувати на ризик остеопорозу у людей старше…
Земля потерпає від магнітної бурі, яка завершиться 22 грудня. Однак у січні очікується новий "удар".…
Великі вуха слонів стали еволюційним механізмом для виживання у спекотному кліматі, виступаючи в ролі природного…
У Чехії виявили стародавнє поселення, що розкриває таємниці неоліту та Середніх віків, з численними археологічними…
Дослідження показало, що генетика важливіша за зріст батьків у прогнозуванні зросту дитини. Вчені виявили 12…
Судан має найбільше пірамід у світі, перевершуючи Єгипет. Досліджуйте невідому історію і велич стародавнього царства…