Комета ATLAS C/2024 G3, яка обіцяє стати найяскравішою кометою наступного року, вже крокує до Сонця. Вона досягне перигелію, тобто максимальної близькості до нашої зірки, на відстані 13,5 мільйонів кілометрів 13 січня 2025 року. Про це повідомляє EarthSky.
Це цікаво: Магнітні бурі з 6 по 10 січня: скільки днів буде «штормити»
Наразі важко сказати напевно, чи комета зможе пережити цей проліт, однак вже зараз є підстави вважати, що її яскравість може перевищити яскравість Венери. Найкраще візуалізувати цю красу можна буде в Південній півкулі після заходу Сонця в середині січня.
«Системою останнього попередження про зіткнення астероїдів з Землею (ATLAS) була виявлена комета, названа її на честь, 5 квітня 2024 року. Ця довгоперіодична комета обертається навколо Сонця приблизно раз в 160000 років. Астрономи вважають, що вона вже могла пролітати повз Сонце раніше, що може підвищити шанси на її виживання під час цього близького проходження», — зазначають у виданні.
На сайті In-the-Sky прогнозують, що комета може сягнути зоряної величини -6,9 13 січня 2025 року. Така яскравість дозволить побачити об’єкт навіть у денний час, але через близькість до Сонця шукати її в цей період буде небезпечно.
«Інші оцінки зоряної величини трохи нижчі. Наприклад, за даними вебсайту Г. ван Буйтенена, пікова зоряна величина комети ATLAS становитиме -3,9. Але й це все ще на відміну від будь-якої зірки (не рахуючи Сонця)», — додають у EarthSky.
Якщо ви живете в Південній півкулі, то шукайте комету відразу після заходу Сонця з середини січня до кінця місяця. Спочатку вона буде з’являтися дуже низько над горизонтом, неподалік від Сонця. Проте, коли комета підніметься вище, її яскравість може зменшитися, що ускладнить спостереження. Вперше її можна буде помітити 16 січня, коли комета почне виходити з-під сонячних відблисків.
«Для 90% населення, яке мешкає на північ від екватора, комета буде рухатися на південь, коли вийде з орбіти Сонця. Ті, хто живе далі на південь у Північній півкулі, матимуть більше шансів побачити її відразу після перигелію, спостерігаючи за заходом Сонця. І, можливо, якщо комета ATLAS має довгий хвіст, ми зможемо його побачити після заходу Сонця, навіть коли голова комети буде схована за горизонтом. Таке вже відбувалося раніше, наприклад, із кометою Макнота», — розповіли дослідники.
Не пропустіть нагоду побачити цю унікальну космічну подію!
У січні жителі Землі можуть спостерігати унікальний парад чотирьох яскравих планет: Венери, Сатурна, Юпітера та…
Вчені попереджають про небезпеку, що Антарктида може стати "вогняною землею" через активність підльодовикових вулканів при…
Весна на Марсі: морозні лавини, газові гейзери та унікальні природні явища. Дослідження показують, як змінюється…
Відмова від читання може негативно вплинути на мозок, знижуючи когнітивні здібності та спроможність до комунікації.…
Дослідження виявило, що зміна клімату, а не сучасні люди, могла стати причиною вимирання гобітів на…
Вчені виявили серйозну вразливість у безпеці штучного інтелекту, дозволяючи красти моделі через електромагнітні сигнали.