Магнітні бурі не дають спокою українцям: якою буде сонячна активність в суботу, 10 травня
10 травня 2025 року в Україні спостерігається сильна магнітна буря з індексом Kp = 4,67. При цьому варто зазначити, що рівень геомагнітної активності знизився порівняно з попередніми двома днями, коли була сильна магнітна буря з К-індексом 7.
Про це повідомляє ресурс Мeteoagent, який моніторить активність Сонця.
Читайте також: Замість безпечного дитинства – хвилі спеки та повені: вчені спрогнозували майбутнє тих, хто народився у 2020-тих
У суботу, 10 травня, очікується магнітна буря з К-індексом 4,67 (червоний рівень), яка може бути відчутною для метеозалежних людей, і вщухне вона лише надвечір. Існує ймовірність головного болю, нудоти і зниження тиску, а також загострення хронічних захворювань.
Геомагнітні бурі класифікуються за рівнем потужності — К-індексом — від показника 2 до 9. Що вищий К-індекс, то сильніша буря та її наслідки і вплив на людей і техніку.
Зауважимо, що у попередні кілька днів – з 30 квітня по 9 травня – магнітні бурі були потужні. Найпотужніші сплески були 2 та 9 травня, коли магнітна буря досягала рівня G3–G4, що відповідає К-індексу 7. Саме тому наслідки від них дуже відчутні.
Нагадаємо, що 7 травня на Сонці сталося виверження масивної сонячної нитки. Вчені попереджали, що аби сонячна плазма досягла Землі, має пройти 2-3 дні, як це зазвичай буває.
За попередніми прогнозами, вже 12 травня рівень сонячної активності знизиться до зеленого рівня.
Важливо пам’ятати про те, що прогноз магнітних бур постійно змінюється, адже сонячні спалахи та викиди коронарної маси, які спричиняють магнітні бурі на Землі, можуть статися будь-якої миті.
Вчені рекомендують кожні три години відстежувати показники сонячних спалахів і геомагнітних бур й не припиняти з особливою ретельністю слідкувати за власним здоров’ям.
Читайте також: Вчені пролили світло на походження найбільших хижаків Землі: як тиранозавр потрапив до Америки
Ще б пак, за статистикою, близько 70% гіпертонічних кризів, інфарктів та інсультів відбувається саме під час магнітних бур.