Магнітні бурі можуть впливати на атмосферний тиск, що часто призводить до різних неприємних симптомів у людей, включаючи головний біль, втому та стрес. «Главком» підготував новий прогноз магнітних бур на найближчі три дні, спираючись на дані Центру прогнозування космічної погоди (SWPC) NOAA. Для оцінки геомагнітної активності використовується шкала від 0 до 9, з планетарним К-індексом. Якщо показник сягає 5 або вище, то це свідчить про сильну магнітну бурю.
У четвер, 16 січня, очікується сонячна активність з К-індексом 4 (жовтий рівень), що відповідатиме середнім магнітним бурям.
У п’ятницю, 17 січня, прогнозується сонячна активність з К-індексом 3 (зелений рівень), що означає слабкі магнітні бурі.
У суботу, 18 січня, також очікується сонячна активність з К-індексом 3 (зелений рівень), що свідчить про слабкі магнітні бурі.
Важливо: Прогнози магнітних бур можуть змінюватися, оскільки науковці постійно оновлюють свої дані кожні три години. Рекомендуємо регулярно слідкувати за змінами.
Магнітна буря – це природне явище, яке викликане регулярними спалахами та вибухами на Сонці. В результаті цих процесів вивільняється велика кількість сонячної енергії. Магнітні бурі складаються із заряджених частинок (протонів та електронів), що рухаються в різних напрямках, у тому числі, в бік Землі. Коли вони досягають магнітосфери нашої планети, це запускає явища, відомі як магнітні бурі або сонячні бурі.
Для класифікації магнітних бур використовують індекс, відомий як К-індекси. Зміни в значеннях від К-індексу 1 до 4 вважаються незначними і можуть залишатися непоміченими для мешканців Землі. Бурі з К-індексом 5 і вище класифікуються як червоного рівня, і вони здатні суттєво вплинути на життя людей, викликавши погіршення самопочуття. Під час магнітних бур високого рівня можуть виникнути збої в роботі зв’язку, а при К-індексі 7 або 8 можна спостерігати полярні сяйва.
Магнітні бурі впливають на атмосферний тиск, тому деякі люди можуть відчувати головний біль, втому і стрес. Хоча спеціальних ліків від магнітних бур не існує, можна полегшити симптоми звичайними препаратами.
Читайте також: Сонце стало блакитним: вчені розкрили 200-річну загадку
Вчені з Університету Кіля розробили ШІ, який виявляє фейкові новини з точністю 99%. Новий інструмент…
Вчені з'ясували, що "зумери" мають серйозні труднощі з виконанням простих побутових завдань, таких як вкручування…
Компанія HMD Global припинила випуск смартфонів під маркою Nokia, повністю перейшовши на власний бренд.
Танення льоду в Великому Єллоустоні розкрило доісторичний ліс, що існував 6000 років тому, вказуючи на…
Київстар оголосив зміни в тарифах з 15 січня для деяких планів. Основна вартість послуг залишиться…
Досліджуйте 13 незвичайних українських прізвищ, серед яких Псяр та Завалікут. Дізнайтесь більше про їх походження…