Магнітні бурі 13 травня: що кажуть вчені про сонячну активність
У вівторок, 13 травня, магнітосфера Землі перебуватиме у збудженому стані, але серйозних магнітних бур не передбачається. Сонячна активність залишається низькою, хоча деякі спалахи на Сонці можуть впливати на здоров’я людини.
Про це повідомляє ресурс Мeteoagent, який моніторить активність Сонця.
Отож, сьогодні, 13 травня, Землю накрила магнітна буря середньої інтенсивності з К-індексом 3,67, що відповідає жовтому рівню. Такі бурі вважаються незначними та часто залишаються непоміченими.
Хто може відчути негативний вплив магнітних бур середньої інтенсивності:
- метеозалежні люди, так як вони особливо чутливі до змін атмосферного тиску та магнітного поля. Можливі симптоми: головний біль, запаморочення, слабкість, тривожність, втома;
- люди з серцево-судинними захворюваннями – можливе підвищення або зниження артеріального тиску, аритмія, біль у серці.
- люди з хронічними хворобами нервової системи – можливе загострення неврозів, депресивних станів, безсоння;
- літні люди – їхній організм гірше адаптується до змін зовнішнього середовища;
- діти та підлітки – у них можуть виникати зміни настрою, дратівливість, труднощі з концентрацією.
Важливо пам’ятати про те, що прогноз магнітних бур постійно змінюється, адже сонячні спалахи та викиди коронарної маси, які спричиняють магнітні бурі на Землі, можуть статися будь-якої миті.
Вчені радять перевіряти рівень сонячної активності та геомагнітних бур кожні три години, особливо уважно стежачи за власним самопочуттям у цей період. І не дарма — за статистикою, близько 70% випадків гіпертонічних кризів, інфарктів і інсультів припадає саме на дні магнітних бур.