Магнітна буря 11 травня: чому День матері може обернутись дискомфортом
У неділю, 11 травня, магнітосфера Землі перебуватиме у збудженому стані, але суттєвих магнітних бур не очікується.
Про це повідомляє ресурс Мeteoagent, який моніторить активність Сонця.
Читайте також: Земля перенесла найсильнішу геомагнітну бурю за 20 років: що відомо
Отож, у неділю, 11 травня, очікується сонячна активність з К-індексом 3,67 (жовтий рівень), що відповідає середнім магнітним бурям. Такі бурі вважаються незначними та часто залишаються непоміченими.
Зазначимо, що магнітні бурі впливають на атмосферний тиск, через це деякі люди можуть відчувати головний біль, втому та стрес. Особливо це стосується вагітних жінок, дітей та українців, що мають хронічні захворювання та проблеми серцево-судинної системи. Ще б пак, за статистикою, близько 70% гіпертонічних кризів, інфарктів та інсультів відбувається саме під час магнітних бур.
Найчастіше геомагнітні бурі супроводжуються загальним погіршенням самопочуття:
- головний біль;
- запаморочення;
- нудота або блювота;
- втома;
- збудженість або безсоння;
- біль або слабкість в м’язах.
Зауважимо, що у попередні кілька днів – з 30 квітня по 10 травня – магнітні бурі були потужні. Найпотужніші сплески були 2 та 9 травня, коли магнітна буря досягала рівня G3–G4, що відповідає К-індексу 7. Однак вже незабаром фахівці очікують стабілізацію магнітного фону.
Так, вже на наступному тижні фахівці із сонячної активності прогнозують помірну геомагнітну активність жовтого та зеленого рівня, що відповідають слабким магнітним бурям.
Важливо пам’ятати про те, що прогноз магнітних бур постійно змінюється, адже сонячні спалахи та викиди коронарної маси, які спричиняють магнітні бурі на Землі, можуть статися будь-якої миті.
Вчені рекомендують кожні три години відстежувати показники сонячних спалахів і геомагнітних бур й не припиняти з особливою ретельністю слідкувати за власним здоров’ям.