Китай анонсував “повне захоплення” космосу: що відомо про місії до Венери та Юпітера

Зображення створено ШІ для YSTNews

Китай активно розширює свої космічні амбіції, готуючи місії до планет Сонячної системи, зокрема Венери, Марса, Юпітера та Нептуна. Завдяки своїм успіхам у космічних дослідженнях, країна планує не лише досліджувати далекі світи, а й створювати місячні бази та досліджувати потенціал для життя на інших планетах.

На це звернуло увагу видання SpaceNews.

Так, лабораторія дослідження глибокого космосу Китайського національного космічного управління (CNSA) оприлюднила плани щодо місії до найвіддаленіших планет Сонячної системи.

Зокрема, на платформі Weibo були представлені деталі наступних проектів:​

Тяньвэнь-2: Місія передбачає дослідження астероїда (469219) Камоалева з поверненням зразків ґрунту, а також вивчення комети (7968) Ельст-Пісарро. Запуск планується на травень 2025 року. ​

Тяньвэнь-3: Ця місія спрямована на повернення зразків марсіанського ґрунту. Вона включає два окремі запуски: орбітальний апарат/корабель для повернення та спускаємий апарат/злітний корабель. Місія планується на період з 2028 по 2033 роки.

Тяньвэнь-4: Проект передбачає відправлення двох космічних кораблів до системи Юпітера та Урана. Місія включає дослідження магнітних полів, атмосфери та супутників Юпітера, зокрема Каллісто та Ганімеда. Орієнтовний запуск запланований на жовтень 2029 року.

Крім того, 2033 року Китай планує запустити місію до Венери, в рамках якої буде проведено дослідження атмосфери цієї планети. Близько 2038 року китайська сторона допускає створення на поверхні Марса дослідницької бази, ймовірно, безекіпажної.

А вже у 2039 році китайські науковці планують запуск місій до Нептуна та його місяця Тритону АМС з ядерною енергоустановкою. Основне завдання місії – пошук потенційних слідів життя у підлідному океані супутника крижаного гіганта.

Зазначимо, що ці ініціативи є частиною більш широкої стратегії Китаю з дослідження глибокого космосу, яка включає також плани щодо дослідження чорних дір, пошуку придатних для життя планет та ознак позаземного життя. Метою є досягнення значних наукових досягнень та зміцнення позицій Китаю як провідної космічної держави до 2050 року.

Читайте також