У Канадських Скелястих горах палеонтологи зробили сенсаційну знахідку — відбитки лап нового виду анкілозавра, який отримав назву Ruopodosaurus clava. Ці сліди, датовані серединою крейдового періоду, стали першими доказами того, що броньовані динозаври ще існували в Північній Америці, коли вважалося, що вони вже зникли. Вік слідів вчені оцінили у 100 мільйонів років.
Анкілозаври мали кісткові нарости на тулубі, які забезпечували свого роду «броню». Їх також відрізняв важкий хвіст у вигляді булави.
Сліди показали, що на лапах у динозавра було лише три пальці. Вчені віднесли його до нового вигляду, якому надали назву Ruopodosaurus clava.
Відбитки помітили у гористій місцевості. Згідно з розрахунками палеонтологів, анкілозавр, що залишив їх, досягав 5 – 6 метрів у довжину, володів шипами і панциром на тілі і жорстким хвостом.
Сліди датуються серединою крейдового періоду. Раніше вважалося, що анкілозаври на той час уже зникли з Північної Америки, але знахідка спростувала цю теорію. Вчені заявили, що на той час у регіоні одночасно співіснували кілька різновидів динозаврів, повідомляє Journal of Vertebrate Paleontology.
Підвищену геомагнітну активність спровокували два сильні викиди корональної маси.
За словами вчених, для таких артефактів греко-римського періоду це велика рідкість.
Нова соціальна мережа буде інтегрована з можливостями генерації зображень за допомогою ChatGPT.
Навколо Евересту чути дивні звуки, які змусили вчених розібратися, звідки вони з'являються.
Google заявила, що новий інструмент не вплине на інші пристрої Android, такі як телевізори та…
Проєкт передбачає використання кріоконсервації - технології, яка дозволяє заморожувати біоматеріали на тисячі років при наднизьких…