Броня, шипи та важкий хвіст: у Канаді знайшли 100-мільйонні сліди нового динозавра
У Канадських Скелястих горах палеонтологи зробили сенсаційну знахідку — відбитки лап нового виду анкілозавра, який отримав назву Ruopodosaurus clava. Ці сліди, датовані серединою крейдового періоду, стали першими доказами того, що броньовані динозаври ще існували в Північній Америці, коли вважалося, що вони вже зникли. Вік слідів вчені оцінили у 100 мільйонів років.
Анкілозаври мали кісткові нарости на тулубі, які забезпечували свого роду «броню». Їх також відрізняв важкий хвіст у вигляді булави.
Сліди показали, що на лапах у динозавра було лише три пальці. Вчені віднесли його до нового вигляду, якому надали назву Ruopodosaurus clava.
Відбитки помітили у гористій місцевості. Згідно з розрахунками палеонтологів, анкілозавр, що залишив їх, досягав 5 – 6 метрів у довжину, володів шипами і панциром на тілі і жорстким хвостом.
Сліди датуються серединою крейдового періоду. Раніше вважалося, що анкілозаври на той час уже зникли з Північної Америки, але знахідка спростувала цю теорію. Вчені заявили, що на той час у регіоні одночасно співіснували кілька різновидів динозаврів, повідомляє Journal of Vertebrate Paleontology.