Фото: NASA/Solar Dynamics Observatory
На Сонці стався масштабний спалах із викидом корональної маси (CME), спрямований прямо на Землю. Швидкість цього потоку плазми перевищувала 1700 км/с, що викликало геомагнітну бурю рівня G4 — другу за інтенсивністю на п’ятибальній шкалі NOAA. Про подію повідомляє видання Science Daily.
Не пропустіть: Магнітна буря 11 червня: чого чекати від сонячної активності
Які наслідки можуть мати сонячні спалахи?
Інтенсивні сонячні бурі здатні порушити роботу низки технологічних систем:
Крім того, ця подія спричинила рясне північне сяйво, яке спостерігали навіть у штаті Нью-Мексико (США). Національна дослідницька лабораторія ВМС США (NRL) наголошує на важливості таких спостережень для прогнозування космічної погоди та своєчасного інформування урядових і військових структур про потенційні загрози.
Для виявлення та аналізу корональних викидів використовують такі інструменти, як LASCO (працює з 1996 року) і новий супутник CCOR-1, які надають реальні зображення CME в режимі онлайн.
«Корональна викидна маса — це бурхливе вивільнення плазми з сонячної корони, і розуміння цих процесів є ключовим для захисту наших технологічних систем», — заявив дослідник NRL Арно Тернісієн.
В умовах зростаючого впливу космічної погоди важливо відстежувати такі події й вчасно вживати заходів для збереження стабільності зв’язку, енергопостачання та оборонних можливостей.
Дізнайтеся, чому ваш смартфон розряджається вночі та знайдіть ефективні способи для вирішення цієї проблеми.
Науковці підтвердили, що Земля обертається швидше, а 10 липня 2025 року став найкоротшим днем. Ожидаются…
Дізнайтеся, які предмети побуту заважають Wi-Fi сигналу від роутера та як їх уникати для кращого…
Вчені спрогнозували, що наша Сонячна система може зникнути через 5 мільярдів років внаслідок згасання Сонця,…
Павло Дуров попередив користувачів про нову шахрайську схему в Telegram, яка загрожує їхній безпеці. Будьте…
В Одесі під пам'ятником Дюку археологи виявили залишки італійської фортеці XIV століття, підтверджуючи важливість цього…