Науковці прогнозують скорочення населення планети
Вперше за багато століть світове населення може почати скорочуватись. На сьогоднішній день населення планети становить близько 7,8 мільярдів людей, а як стверджують вчені, пік цього числа відбудеться приблизно у 2064 році на рівні 9,7 мільярдів. Згідно з новим дослідженням, опублікованим у The Lancet, до 2100 року населення зменшиться до 8,8 мільярдів.
Провідним автором дослідження є Стейн Еміль Воллсет, професор в Інституті показників та оцінки глобального здоров’я (IHME). Він висловив свою точку зору на результати дослідження у бесіді з IFLScience: «Востаннє населення планети зменшилось в середині 14 століття через Чорну чуму. Якщо наш прогноз підтвердиться, це стане першим випадком, коли зменшення населення буде пов’язане зі зниженням народжуваності, а не з катастрофами, такими як пандемія чи голод».
Що цікаво, населення деяких країн може скоротитися більш ніж на 50 відсотків. До таких країн відносяться Японія, Таїланд, Італія, Іспанія, Португалія та Південна Корея. Навіть Китай, з його великою щільністю населення в 1,4 мільярда, може зменшитися до 732 мільйонів до 2100 року.
Воллсет окреслив два ключові чинники, що впливають на народжуваність: доступ до сучасних засобів контрацепції та освіта дівчат і жінок. Ці два фактори безпосередньо впливають на коефіцієнт народжуваності, тобто середню кількість дітей, яку жінка народжує протягом свого життя. Міжнародна спільнота стверджує, що глобальний коефіцієнт народжуваності знизиться з 2,37 у 2017 році до 1,66 до 2100 року, що значно нижче критично важливого рівня 2,1 живонароджених на жінку.
Головний редактор Lancet, доктор Річард Хортон, зазначив: «У 21 столітті станеться революція в історії людської цивілізації. Африка та арабський світ будуть формувати наше майбутнє, тоді як Європа та Азія поступово зменшаться у своєму впливі. До кінця століття світ стане багатополярним, з Індією, Нігерією, Китаєм та США на чолі». За його словами, це справді буде новий світ, до якого людство має готуватись вже сьогодні.
Професор Ібрагім Абубакар з Університетського коледжу Лондона (UCL) навів ще одну важливу думку: «У разі точності нових прогнозів, міграція стане необхідністю для всіх націй. Позитивний вплив міграції на здоров’я та економіку відомий у всьому світі. Вибір, з яким ми стикаємося, полягає в тому, чи будемо ми покращувати здоров’я та добробут, дозволяючи плановане переміщення населення, чи врешті-решт отримаємо низький клас імпортованої робочої сили та нестабільні суспільства».
Ці прогнози відкривають нові горизонти для розуміння глобальних демографічних змін. Стежте за нашими новинами, аби бути в курсі всіх новин у світі науки та технологій!