Майбутнє медицини чи небезпечна гра? Британські лікарі використовують ШІ для прогнозування тривалості життя
У Великій Британії лікарі почали застосовувати інноваційний «калькулятор смерті» на основі штучного інтелекту для прогнозування тривалості життя пацієнтів. Ця система аналізує електрокардіограми (ЕКГ), виявляючи приховані проблеми з серцем, які можуть бути непомітними під час стандартних обстежень.
Тепер сучасні технології дозволяють встановити швидкий, нехай і зразковий час смерті. Це робиться з урахуванням показників здоров’я.
“Використовуючи результати однієї електрокардіограми (ЕКГ), який займає кілька хвилин і реєструє електричну активність серця, він здатний виявити приховані проблеми зі здоров’ям”, – пояснили лікарі.
Експерименти показали, що ІІ визначає ризик смерті людини з ймовірністю 78%. Практика показує, що медики зауважують не всі проблеми зі здоров’ям. Первинний огляд ґрунтується на скаргах пацієнта, коли УЗД, ЕКГ, МРТ можуть показати реальну картину справ.
Спочатку ЕКГ визначає наявні проблеми із серцем. Це може бути аритмія, серцева недостатність, які ще навіть не виявили себе.
“Потім він (апарат. – Прим. ред.) дає прогнозовану цифру в роках щодо рівня ризику пацієнта”, – додали вчені.
Тим не менш, такі технології, на сьогоднішній день, не здатні замінити лікарів та медицину.