Фото - freepik
Вчені зафіксували глобальну нерівність у здоров’ї. За їх даними, чоловіки частіше за жінок хворіють на гіпертонію, діабет і ВІЛ/СНІД — і водночас рідше звертаються по допомогу, проходять обстеження чи лікування.
Такого висновку дійшли вчені, проаналізувавши медичні дані тисяч пацієнтів у різних регіонах світу.
Результати дослідження опубліковані у журналі PLOS Medicine.
Читайте також: Вчені попереджають про загрозу, яка може охопити 77% планети: що відомо
Отож, дослідники з Університету Південної Данії провели одне з наймасштабніших у світі гендерних досліджень у сфері охорони здоров’я, проаналізувавши дані з 204 країн. Вони поставили перед собою завдання – оцінити, як саме чоловіки й жінки відрізняються у проходженні так званих “каскад медичної допомоги” – послідовних етапів від наявності ризику захворювання до діагностики, лікування та контролю хвороби.
Дослідження охопило три критично важливі для глобального здоров’я патології:
Виявилось, що дані хвороби частіше діагностуються саме у чоловіків.
Інші висновки дослідження:
Вчені зазначили, що через небажання “сильної статі” вчасно звертатися за допомогою, через зволікання з лікуванням і відмову від регулярних обстежень, це призводить у підсумку до гірших прогнозів і вищої смертності серед чоловічого населення.
“Проблема полягає не лише у фізіології, а й у соціальних стереотипах. Багато чоловіків сприймають звернення до лікаря як прояв слабкості або просто не надають значення симптомам. У результаті вони потрапляють до лікарень вже на пізніх стадіях хвороби”, — зазначає професорка Сусанна Єсперсен, одна з авторок дослідження.
До речі, дослідники виявили, що гендерні відмінності виявились не лише на рівні поведінки, а й у структурі систем охорони здоров’я, адже вони часто краще адаптовані до потреб жінок (особливо у зв’язку з репродуктивним здоров’ям).
Таким чином, для подолання цієї гендерної нерівності в охороні здоров’я потрібен комплексний підхід. Зокрема, йдеться про адаптацію медичних кампаній до чоловічої аудиторії, популяризацію профілактичних оглядів серед чоловіків, а також подолання культурних бар’єрів, які стримують чоловіків від турботи про власне здоров’я.
Читайте також: Загроза чи видовищне зближення? Помаранчевий карлик щосекунди ближче на 14,5 км до Землі
Результати дослідження вже активно обговорюються серед фахівців з громадського здоров’я та медичних стратегів. Вони можуть лягти в основу реформування систем охорони здоров’я у низці країн, де чоловіки залишаються “невидимими пацієнтами” — з високими ризиками, але низькою медичною активністю.
Дослідження виявило тісний зв'язок між рівнем кисню та магнітним полем Землі за останні 540 млн…
В Україні найближчими днями очікується магнітна буря рівня G2, з найсильнішим ударом 7 липня. Підготовка…
Досліджуйте, як кішки спілкуються з людьми через нявкання. Дізнайтеся про його види та значення для…
Офтальмолог пояснив, скільки годин на день безпечно користуватися смартфоном для збереження зору. Важливі перерви та…
Вчені прогнозують епідемію короткозорості через збільшення випадків у молодих людей та вплив екології і гаджетів.
Дізнайтесь, чому варто класти смартфон екраном донизу: економія батареї, повага до співрозмовників та більше часу…