Геологічна ілюзія чи найдавніша рукотворна споруда? Підводна піраміда біля Рюкю знову на устах науковців
Вчені знову обговорюють загадкову підводну структуру біля японського острова Йонагуні. Так, поки одні науковці стверджують, що споруда з чіткими кутами та східцями являється свідченням існування давньої цивілізації, що зникла понад 12 000 років тому, то геологи наполягають, що це не більше ніж природне формування, зумовлене сейсмічною активністю регіону.
Про це пише New York Post.
Так, вчені знову розпочали дискусію щодо походження 90-футової підводної “піраміди”, розташованої біля острова Йонагуні в Японії.
Якщо підтвердиться одна з думок, що, відкритий у 1986 році місцевим дайвером Кіхачіро Аратаке, цей підводний об’єкт являється залишком давньої цивілізації, то він стане найстарішою відомою спорудою, коли-небудь побудованою людьми, випередивши єгипетські пам’ятки та Стоунхендж на тисячі років.
Такої думки притримуються Грем Генкок та японський морський геолог Масаакі Кімура. Вони вважають, що підводний об’єкт, який має розміри понад 50 метрів у довжину та близько 20 метрів у ширину та включає тераси, платформи та східчасті утворення, був створений людьми понад 10 000 років тому, коли рівень моря був нижчим, і міг слугувати ритуальним або житловим комплексом.
В свою чергу геологи Роберт Шох та Вольф Віхманн, а також археолог Флінт Діббл не визнають піраміду Йонагуні штучною. Вони стверджують, що монумент є результатом природних геологічних процесів, адже пісковики в цьому регіоні мають природні тріщини та розломи, які могли утворити прямокутні та східчасті форми під впливом тектонічної активності та ерозії.
“Ми вважаємо, що це слід вважати насамперед природною структурою, допоки не буде знайдено більше доказів зворотного. Однак ми в жодному разі не вважаємо, що це абсолютно закрита справа” , — кажуть вони.
Незважаючи на десятиліття досліджень, остаточний вердикт щодо походження монументу Йонагуні залишається невизначеним. Відсутність артефактів або інших прямих доказів людської діяльності ускладнює підтвердження теорії про його рукотворне походження. Тим не менш, монумент продовжує приваблювати дослідників та туристів, залишаючись однією з найбільших підводних загадок світу.