Еліксир довголіття знайдено? Вчені встановили, як білки впливають на старіння

Фото - freepik

Вчені з’ясували, що  унікальні білкові механізми, виявлені у тварин з надзвичайною тривалістю життя, можуть стати ключем до уповільнення старіння й продовження молодості людей.

Про це повідомило видання SciTechDaily.

Читайте також: Революція у біоінженерії: вчені знайшли механізм клітинної пам’яті

Так, міжнародна група вчених розробила інноваційний алгоритм під назвою PHARAOH (Predictive High-Accuracy Analysis for Rapid Annotation Of Homologs), який дозволяє аналізувати посттрансляційні модифікації (ПТМ) білків. Йдеться про хімічні зміни, які відбуваються з білками після їх синтезу.

І от за допомогою інноваційного алгоритму PHARAOH дослідники проаналізували білки 107 видів і виявили унікальні ПТМ, які накопичуються у довгоживучих тварин.

З’ясувалося, що у довгоживучих тварин — таких як кити, слони чи кажани — ці ПТМ мають унікальні характеристики. Наприклад, ацетилювання певних білків у китах і слонів пов’язане з їхньою неймовірною стійкістю до раку. Так, не дивлячись на велику кількість клітин, ризик онкології у цих великих тварин значно нижчий, ніж у людини.

“Наші результати пропонують багатообіцяючий шлях до розуміння того, як модифікації білків можуть захистити від вікових захворювань та сприяти довшому та здоровішому життю. Визначивши ПТМ, пов’язані з довголіттям, ми можемо почати досліджувати терапевтичні стратегії, що імітують ці природні, еволюційно збережені механізми”, — заявив вчений Хаїм Коен.

Читайте також: Аборигени Австралії залишили послання людству: про що розповіли наскельні фігури віком 7 тисяч років

Науковці сподіваються, що подальші дослідження відкриють можливість розробки нових методів боротьби зі старінням — зокрема, через фармакологічне відтворення виявлених білкових модифікацій у людському організмі.

Читайте також