Фото - freepik
Міжнародна команда вчених зі США та Великобританії зробила відкриття, що переглядає класичні уявлення орнітології. Так, дослідники встановили, що довжина кісток крил у птахів змінюється залежно від клімату, підтверджуючи правило Аллена — чим тепліше, тим довші кінцівки.
Це відкриття стало можливим завдяки новій системі комп’ютерного зору “Skelevision”, яка проаналізувала понад 12 000 зразків з точністю 96% і вивчила крила 1520 видів горобцеподібних птахів з усього світу.
Дослідження опубліковано у науковому журналі Global Ecology and Biogeography (GEB).
Читайте також: Новий невидимий ворог людського організму: відкрито спосіб, яким паразит уникає знищення імунітетом
Нейромережа проаналізувала 12450 зразків з точністю 96% і вивчила крила 1520 видів гороб’ячих пернатих з усіх континентів. Виявилось, що довжина крил не лише визначається здатністю до польоту, як вважалося раніше, а також виконує терморегуляційну функцію.
Таким чином, довгі крила у теплому кліматі допомагають розсіювати тепло від літальних м’язів. Це переглядає традиційний погляд, що форма крил визначається лише вимогами польоту. Правило Аллена працює саме для охолодження, а не збереження тепла.
Дослідження як розкрило нові аспекти еволюції птахів, а й продемонструвало, як сучасні технології можуть революціонізувати класичні біологічні дослідження.
Читайте також: В NASA показали, як виглядатиме Земля, якщо розтануть всі льодовики (відео)
Чому це важливо:
Оновлення фірмового стилю Google востаннє відбулося майже десять років тому.
Дане відкриття додає ще одну грань до дивовижних адаптацій природи, які, завдяки науці, тепер можуть…
Магнітні бурі середньої інтенсивності мають вплив на серцево-судинну систему людини, сон, імунітет та хронічні захворювання.
Австралійські вчені розвінчали міф про європейське походження західноафриканських мечів XIX століття
Метод вже пройшов лабораторні випробування, і тепер команда готується до масштабування процесу на пілотних виробничих…
У давнину пиякам або людям, що були відомі своєю любов’ю до алкоголю, часто давали прізвиська,…