фото - freepik
Правильне розташування Wi-Fi роутера відіграє ключову роль у забезпеченні стабільного та швидкого інтернет-з’єднання.
Видання YSTNews зібрало основні рекомендації експертів, які допоможуть оптимізувати роботу бездротової мережі.
Читайте також: WhatsApp анонсував круте оновлення: що зміниться для користувачів
Насамперед потрібно знати, що розміщувати роутер рекомендується на висоті 1,5–2 метри від підлоги. Справа в тому, що антени роутера випромінюють сигнал горизонтально і трохи донизу, тому коли роутер стоїть на підлозі, то більшість хвиль потрапляє в стіну або під меблі. Ідеальний варіант – встановлення пристрою на полиці або закріплення на стіні.
Ще одна розповсюджена помилка – встановлення роутера у шафах, нішах або за іншими предметами інтер’єру з естетичних міркувань. Проте стіни, особливо бетонні, поглинають сигнал. Варто завжди пам’ятати, що в кутку хвилі зустрічають перешкоди з усіх боків, змушуючи пристрій працювати на межі можливостей. А ось відкритий простір навколо Wi-Fi роутера сприяє кращому поширенню сигналу та зменшує кількість “мертвих зон” у домі.
Також при встановленні роутера слід уникати електромагнітних перешкод, таких як мікрохвильові печі та телевізори. Наприклад, мікрохвильова піч функціонує як і Wi-Fi роутер на частоті 2,4 ГГц. Під час приготування їжі, мікрохвилі створюють перешкоди, через які сигнал Wi-Fi слабшає, а швидкість інтернету падає.
А ось холодильник, радіатор, дзеркало чи навіть декоративна стійка з нержавіючої сталі відбивають радіохвилі. Вважається, що якщо роутер розташований поблизу цих предметів, то зона покриття може зменшитися на 30-40%. Дзеркала особливо підступні, бо не просто блокують сигнал, а розсіюють його хаотично.
Остання розповсюджена помилка розташування Wi-Fi роутера – за великими листяними рослинами. Справа в тому, що велике листя містить багато води, а це не дає поширюватися радіохвилям, випромінюваним роутером.
А ще уникайте розміщення роутера біля джерел тепла, таких як батареї або пряме сонячне проміння, оскільки перегрів може негативно впливати на його роботу та стабільність з’єднання.
Читайте також: Українцям пропонують знайти свій шлях в ІТ: навчання, підтримка та кар’єра без обмежень
Дотримуючись цих простих порад, кожен зможе покращити якість Wi-Fi з’єднання у домі та забезпечити стабільну роботу всіх підключених пристроїв.
Українські прізвища можуть розповісти більше, ніж про професію чи характер предків. Деякі родові імена вказують…
Чутливим до змін погоди радять бути особливо обережними 22 квітня.
Технологія покликана вирішити проблему дефіциту робочої сили, що стає дедалі актуальнішою для Японії через старіння…
Астрономи виявили сліди гігантського зіткнення темної матерії зі скупченням Персея, яке сталося близько 5 мільярдів…
Американські вчені з університету Ратгерського виявили незвичайний ефект, пов'язаний з лісовими пожежами. Виявилося, що дим…
У Китаї смартфон Xiaomi став справжньою сенсацією після того, як пережив падіння з 33 поверху…