Wi-Fi може бути швидшим! Експерти назвали головні помилки у встановленні роутера

фото - freepik

​Правильне розташування Wi-Fi роутера відіграє ключову роль у забезпеченні стабільного та швидкого інтернет-з’єднання.

Видання YSTNews зібрало основні рекомендації експертів, які допоможуть оптимізувати роботу бездротової мережі.

Читайте також: WhatsApp анонсував круте оновлення: що зміниться для користувачів

Насамперед потрібно знати, що розміщувати роутер рекомендується на висоті 1,5–2 метри від підлоги. Справа в тому, що антени роутера випромінюють сигнал горизонтально і трохи донизу, тому коли роутер стоїть на підлозі, то більшість хвиль потрапляє в стіну або під меблі. Ідеальний варіант – встановлення пристрою на полиці або закріплення на стіні.

Ще одна розповсюджена помилка – встановлення роутера у шафах, нішах або за іншими предметами інтер’єру з естетичних міркувань. Проте стіни, особливо бетонні, поглинають сигнал. Варто завжди пам’ятати, що в кутку хвилі зустрічають перешкоди з усіх боків, змушуючи пристрій працювати на межі можливостей. А ось відкритий простір навколо Wi-Fi роутера сприяє кращому поширенню сигналу та зменшує кількість “мертвих зон” у домі.

Також при встановленні роутера слід уникати електромагнітних перешкод, таких як мікрохвильові печі та телевізори. Наприклад, мікрохвильова піч функціонує як і Wi-Fi роутер на частоті 2,4 ГГц. Під час приготування їжі, мікрохвилі створюють перешкоди, через які сигнал Wi-Fi слабшає, а швидкість інтернету падає.

А ось холодильник, радіатор, дзеркало чи навіть декоративна стійка з нержавіючої сталі відбивають радіохвилі. Вважається, що якщо роутер розташований поблизу цих предметів, то зона покриття може зменшитися на 30-40%. Дзеркала особливо підступні, бо не просто блокують сигнал, а розсіюють його хаотично.

Остання розповсюджена помилка розташування Wi-Fi роутера – за великими листяними рослинами. Справа в тому, що велике листя містить багато води, а це не дає поширюватися радіохвилям, випромінюваним роутером.

А ще уникайте розміщення роутера біля джерел тепла, таких як батареї або пряме сонячне проміння, оскільки перегрів може негативно впливати на його роботу та стабільність з’єднання.

Читайте також: Українцям пропонують знайти свій шлях в ІТ: навчання, підтримка та кар’єра без обмежень

Дотримуючись цих простих порад, кожен зможе покращити якість Wi-Fi з’єднання у домі та забезпечити стабільну роботу всіх підключених пристроїв.

Читайте також