Categories: Новини

Вчені створили невидимі навушники: представлено ​​звук, який ніхто не підслухає

Дослідники з Пенсільванського університету та Ліверморської національної лабораторії ім. Лоуренса розробили технологію, яка створює персональні, захищені від підслуховування аудіоанклави.

Про це пише University of Pennsylvania.

Таким чином, тепер для прослуховування індивідуальних повідомлень навушники не потрібні. Технологія створює локальні зони чутності, які йдуть за конкретною людиною і призначені виключно для неї.

Ця техніка “створює бар’єр конфіденційності між людьми, щоб слухати приватно”, — пояснює дослідник Юнь Цзін, один із авторів дослідження.

Ідея розробки заснована на використанні ультразвуку як носій звуку чутного діапазону. Сам собою ультразвук із частотою понад 20 кГц не сприймається людським вухом. Однак, згідно із законами фізики поширення хвиль, при перетині двох хвиль з різними частотами утворюється нова хвиля з частотою, що дорівнює різниці вихідних частот. Це дозволяє знизити частоту сигналу рівня чутного звуку.

Фото – University of Pennsylvania

Дослідники використовували два ультразвукові випромінювачі: один працював на частоті 40 кГц, а інший – на 39,5 кГц. У місці їх перетину виникала область із частотою 500 Гц, яка добре відрізняється людським вухом.

Самі випромінювачі мали унікальні властивості. Їхня поверхня мала ефект лінзи для звукових хвиль, що дозволяло спрямовувати ультразвук і згинати його в просторі. Завдяки цьому дослідники змогли точно формувати персональний аудіоанклав навколо людини.

Вчені попереджають, що технологія аудіоанклавів наразі перебуває лише на початковому етапі розробки, і для її впровадження в комерційне використання знадобиться ще кілька років.

Якщо ж технологія буде вдало реалізована, то вона зможе значно підвищити безпеку в бізнесі та правоохоронних органах, а також створить нові можливості для її використання в побуті. Наприклад, пасажири автомобіля зможуть слухати різну музику без навушників, не заважаючи водієві. У громадських місцях технологія дозволить звертати увагу на важливі звуки, не збільшуючи загальний рівень шумового забруднення.

Оксана Гапончук

Recent Posts

Витік фото у мережу розкрив всі відтінки нових iPhone 17 та iPhone 17 Air

Вітак розкрив всі кольори нових iPhone 17 і iPhone 17 Air, що обіцяє дивувати покупців…

1 годину ago

В Україні знайшли стародавні артефакти

У Дніпропетровській області виявили стародавні артефакти, що можуть змінити наше уявлення про регіональну історію.

2 години ago

В Україні податкова служба перевіряє рахунки і вимагає пояснити джерела доходів: подробиці

Податкова служба України проводить перевірки рахунків громадян та вимагає пояснень щодо джерел доходів. Дізнайтесь більше…

3 години ago

На глибині 8000 метрів в океані виявили активного хижака, який змінює уявлення про глибоководні екосистеми

Вчені виявили нового акулоподібного хижака Dulcibella camanchaca на глибині 8000 метрів, що перевертає уявлення про…

4 години ago

Київстар анонсував запуск супутникового зв’язка Starlink для українських смартфонів

Kyivstar запустив Starlink для смартфонів в Україні, забезпечуючи глобальний супутниковий зв’язок для користувачів.

5 години ago

Виявити рак за 20 секунд: корейські вчені створили сенсор для швидкої діагностики

Корейські вчені розробили сенсор для виявлення раку за 20 хвилин, використовуючи світло і машинне навчання…

10 години ago