Categories: Новини

У Google Play виявили російський вірус зі штучним інтелектом, що краде банківські дані

Google Play Store попередив користувачів про нову загрозу – вірус TsarBot, який маскується під звичайні додатки та краде банківські дані. Цей шкідливий троян використовує штучний інтелект для обходу захисту, перехоплює паролі та навіть може контролювати смартфон. Стало відомо, як він працює, хто в зоні ризику і як захистити свої фінанси.

Про це пише Cyble.

TsarBot поширюється через фішингові сайти, які маскуються під законні фінансові платформи, і встановлюється через дроппер під виглядом сервісів Google Play. Вірус показує підроблений екран входу поверх справжнього застосунку.

Дійсно, нещодавно виявлений банківський троян TsarBot становить серйозну загрозу для користувачів Android, націлюючись на понад 750 додатків, включаючи банківські, фінансові, криптовалютні та електронної комерції платформи.

Після встановлення TsarBot використовує накладні атаки, відображаючи фальшиві сторінки входу в законні програми, обманом змушуючи користувачів вводити конфіденційну інформацію, таку як банківські облікові дані, дані кредитних карток і паролі для входу.

При цьому TsarBot не обмежується накладеними атаками, враховуючи його можливості дистанційного керування. Одна з них стосується двофакторної автентифікації (2FA), необхідної для застосунків, які вона атакує, за допомогою “техніки захоплення замків, клавіатурного журналу та перехоплення SMS-повідомлень”.

Способи поширення та дії TsarBot:

  1. Маскування під легітимні додатки: TsarBot поширюється через фішингові сайти, які імітують відомі фінансові платформи. Користувачі, завантажуючи додаток, вважають його справжнім, тоді як насправді встановлюють шкідливе ПЗ;
  2. Використання служб доступності: Після встановлення, троян запитує доступ до служб доступності Android, що дозволяє йому контролювати екран, зчитувати введені дані та перехоплювати SMS-повідомлення;
  3. Атаки накладання: TsarBot відображає фальшиві вікна входу поверх легітимних додатків, змушуючи користувачів вводити свої облікові дані, які потім передаються зловмисникам.

TsarBot, ймовірно, російського походження.

Загроза від TsarBot підкреслює важливість дотримання кібертехніки безпеки та обережності при використанні мобільних пристроїв.

Оксана Гапончук

Recent Posts

Vodafone пропонує найбюджетніший тариф для тих, хто рахує кожну гривню: як підключити

У травні 2025 року найдоступнішим тарифом від Vodafone Україна є Red Start, який коштує 240…

4 години ago

В Україні знайдено залишки храму часів Давньої Русі: що відомо про святиню XII–XIII століть

Знахідка має велике історичне значення та відкриває нові сторінки релігійного й архітектурного життя середньовічної України.

5 години ago

Вчені реконструювали обличчя Моцарта на основі його черепа: яким міг виглядати геніальний композитор

Реконструкція дає змогу не лише «побачити» обличчя генія, а й наблизити сучасників до епохи, коли…

7 години ago

TikTok обмежує нічну активність: що відомо про примусову дисципліну для користувачів

Соцмережа TikTok запускає функцію медитацій, щоб допомогти користувачам лягати спати раніше.

10 години ago

Неймовірна знахідка: дерево, яке пережило 2 мільйони років, досі росте в джунглях Борнео

Це перше пряме палеонтологічне свідчення існування сучасного виду дерев у стародавніх тропічних лісах Азії.

12 години ago

Античний філософ заговорив крізь тисячоліття: ШІ розшифрував обвуглений після виверження Везувію документ

Вчені прочитали втрачену працю з обвугленого сувою часів Везувію.

14 години ago