Фото - freepik
Компанія Google анонсувала важливе оновлення для свого браузера Chrome щодо безпеки. Так, вже наприкінці 2025 року з’явиться функція автоматичної заміни слабких або скомпрометованих паролів в один клік. Це нововведення здатне суттєво змінити уявлення про кібербезпеку — і водночас стати несподіванкою для багатьох користувачів.
Про це пише The Verge.
Функція вбудована в оновлений менеджер паролів Chrome, який уже зараз вміє попереджати, якщо ваш пароль зламали або він надто слабкий. Але за статистикою, більшість людей просто ігнорує ці поради. Паріса Табріз, віцепрезидентка та генеральна менеджерка Chrome, чесно визнає:
«Якщо процес заміни пароля надто складний або виснажливий — більшість просто не стане цим займатися. Автоматична зміна — це виграш і щодо безпеки, і щодо зручності».
Як це працюватиме:
Google вже закликає розробників адаптувати свої сайти до підтримки нової функції, щоби забезпечити коректну зміну паролів через API. Однак поки що не повідомляється, скільки сайтів підтримуватимуть автозаміну на момент запуску.
Цілком можливо, що одного дня Chrome нагадає: ваш пароль уже неактуальний — і запропонує вирішити це просто зараз. Звучить як несподіванка, але насправді це крок до більш безпечного інтернету. І якщо ви досі користуєтеся одним і тим самим паролем уже 10 років — варто готуватися.
Нова функція — це частина стратегії Google з покращення кібербезпеки, яка включає розвиток менеджера паролів, підтримку двофакторної автентифікації та поступовий перехід на безпарольні методи входу.
Офтальмолог пояснив, скільки годин на день безпечно користуватися смартфоном для збереження зору. Важливі перерви та…
Вчені прогнозують епідемію короткозорості через збільшення випадків у молодих людей та вплив екології і гаджетів.
Дізнайтесь, чому варто класти смартфон екраном донизу: економія батареї, повага до співрозмовників та більше часу…
Вчені вважають лимони продуктом довголіття. Їх вживання зміцнює імунітет, знижує ризик серцевих захворювань та містить…
Дізнайтеся, чому може не працювати мобільний інтернет та як вирішити цю проблему за допомогою порад…
Канадські науковці визначили, що вживання 3-6 алкогольних напоїв на тиждень підвищує ризик раку. Пийте обережно!