Американські студенти з Університету Пердью (штат Індіана, США) створили робота, який встановив новий світовий рекорд зі збирання кубика Рубіка, значно перевершивши попереднє досягнення. Їхній винахід уже потрапив до Книги рекордів Гіннеса.
Про це сказано на сайті університету.
Так, для більшості людей у світі збирання кубика Рубіка – це виклик. А ось для команди студентів Школи електротехніки та комп’ютерної інженерії родини Елмор при Університеті Пердью це стало можливістю переосмислити межі швидкості, точності та автоматизації – і офіційно увійти в історію.
Ще б пак, їх робот під назвою Purdubik’s Cube встановив новий світовий рекорд зі збирання кубика Рубіка, впоравшись із завданням лише за 0,103 секунди. Це майже втричі швидше за попередній рекорд у 0,305 секунди, встановлений японським роботом компанії Mitsubishi Electric у 2024 році.
Рекорд було офіційно зафіксовано представниками Книги рекордів Гіннеса 21 квітня 2025 року.
Команда розробників, до складу якої входять Джунпей Ота, Аден Херд, Меттью Патрохей та Алекс Берта, зазначає, що до створення такого пристрою їх надихнула ідея поєднання інженерної майстерності, алгоритмічних рішень і швидких механізмів. Вони вважають, що їхній проєкт може мати широке застосування у сфері автоматизації та робототехніки.
Розробники обладнали робота високоточними камерами та потужними процесорами. Відомо, що Purdubik’s Cube використовує машинний зір для розпізнавання кольорів та здатний розробляти власні алгоритми, оптимізовані для блискавичного виконання розв’язання задачі зі збирання кубика Рубіка. Завдяки цьому робот зміг розв’язати головоломку з неймовірною швидкістю і точністю, значно випереджаючи людину.
Зараз команда студентів продовжує вдосконалювати свій винахід, прагнучи зробити робота ще швидшим та ефективнішим у виконанні складних завдань.
Відео з демонстрацією рекордного збирання доступне на офіційному YouTube-каналі Університету Пердью:
У міжзоряному просторі "ожив" космічний апарат із 70-х.
Apple може запустити нову технологію в найближчі кілька років.
Нова гіпотеза звучить радикально, однак саме такі несподівані ідеї часто приводили до найбільших відкриттів у…
Вчені вперше виявили кристалічний лід у далекій зоряній системі - відкриття змінює уявлення про поширеність…
Київстар озвучив дату, коли буде вимкнуто 3G в окремих районах Київщини й Дніпропетровщини.
Хоч істота й отримала жартівливе прізвисько на кшталт "Капакабри", науковці не поспішають з висновками.