Categories: Наука

Таємниця, що тримала Британію в напрузі століттями: вчені з’ясували долю зниклої колонії Роанок

Здається, таємниця, яка мучила істориків понад чотири століття, нарешті отримала відповідь. Так, археологи з Великої Британії вперше знайшли переконливі докази того, що сталося з легендарною англійською колонією Роанок, яка зникла безслідно ще у 1587 році. Нові знахідки на острові Хаттерас свідчать: колоністи, імовірно, були прийняті племенем кроатоанів і злилися з місцевим населенням.

Про це пише Daily Mail .

Читайте також: Підказка до життя в космосі? Вперше знайдено лід у зоряній системі за 155 світлових років від Землі

Колонія Роанок, яку з особистих заощаджень фінансував сер Волтер Релі, була першою спробою англійського заселення території сучасної Північної Кароліни. Однак вона безслідно щезла наприкінці XVI століття. З того часу почалася одна з найзагадковіших історичних історій в американській історії.

І от лише зараз британські археологи нарешті змогли розгадати одну з найстаріших історичних загадок Північної Америки. Так, після багатьох років досліджень команда науковців на чолі з археологом Марком Хоутоном дійшла висновку, що колоністи, залишені на острові Роанок, не загинули і не зникли безвісти, а були асимільовані корінними жителями – племенем кроатоанів.

Отож, колонія Роанок була першою спробою англійців створити постійне поселення на території сучасної Північної Кароліни, США. У 1587 році на острів Роанок (поблизу сучасного міста Мантіо) прибув губернатор Джон Уайт разом із понад сотнею колоністів, серед яких були не лише чоловіки, а й жінки та діти. Це робило поселення унікальним, адже до того більшість експедицій до Нового Світу були суто чоловічими.

Серед поселенців була й донька Уайта – Елеонор Дейр, яка народила першу дитину англійського походження в Америці – Вірджинію Дейр.

Однак за кілька місяців брак їжі та складні умови змусили губернатора Джона Уайта повернутися до Англії за підкріпленням. Правда, через війну з Іспанією Уайту вдалося повернутися лише через три роки – у 1590-му.

Коли Уайт прибув на острів, колонія була порожньою. Жодного сліду боротьби чи тіла не було знайдено. Єдиною підказкою став вирізьблений на дереві напис “Croatoan” — назва сусіднього острова та місцевого індіанського племені.

Відтоді доля “загубленої колонії” стала однією з найвідоміших таємниць в історії США.

Останні знахідки підтверджують давно існуючу гіпотезу, що колоністи вирушили на сусідній острів Хаттерас, населений племенем кроатоанів. Саме там археологи виявили артефакти, які не могли належати місцевим — зокрема сліди англійського ковальського ремесла, технологічно недоступного корінним племенам того часу.

Археолог Марк Хоутон зазначає, що знайдені предмети — це прямі докази присутності європейців: “У той період така техніка ковальства була характерна лише для англійців. Це сильний аргумент на користь теорії про інтеграцію колоністів у плем’я кроатоанів”.

Зазначимо, що гіпотеза про злиття двох культур існувала ще з XVIII століття, однак вона ніколи не мала надійних доказів. Тепер же, зі знахідками на Хаттерасі, ця версія виглядає найвірогіднішою.

Читайте також: Переворот у фізиці? Нове відкриття змушує вчених переглянути 100 років дослідження світла

Це відкриття проливає світло на ранні взаємини між європейцями та корінними народами. Вочевидь, історія колонії Роанок — не про загибель, а про трансформацію та співіснування.

Оксана Гапончук

Recent Posts

Неймовірна знахідка: дерево, яке пережило 2 мільйони років, досі росте в джунглях Борнео

Це перше пряме палеонтологічне свідчення існування сучасного виду дерев у стародавніх тропічних лісах Азії.

44 хвилини ago

Античний філософ заговорив крізь тисячоліття: ШІ розшифрував обвуглений після виверження Везувію документ

Вчені прочитали втрачену працю з обвугленого сувою часів Везувію.

3 години ago

Мобільний оператор Lifecell буде штрафувати абонентів: за що зніматимуться кошти з рахунку

Стало відомо, що мобільний оператор lifecell змінює умови для абонентів тарифів “Бізнес старт”, “Бізнес свобода”…

6 години ago

Українські прізвища, що вказують на скандальну вдачу їхніх носіїв: перевірте своє у списку

У давнину прізвища часто виникали як відображення рис характеру, поведінки або звичок людини.

7 години ago

Telegram оголосив війну онлайн-шахраям: що відомо про ліквідацію гіганта даркнету, через який пройшло $27 мільярдів

Месенджер Telegram заблокував акаунти, пов’язані з Huione Guarantee — масштабною даркнет-платформою, що діяла просто всередині…

8 години ago

Сонячна активність 16 травня: що кажуть вчені про можливі магнітні бурі

Метеозалежні люди можуть ненадовго видихнути.

9 години ago