Фото: Intuitive Machines
Наступного тижня на Місяць відправиться посадковий модуль, який стане основою для нового зв’язку. Компанія Nokia інтегрувала систему зв’язку з поверхнею Місяця “LSCS” в модуль Athena, про що повідомляє IFLScience.
Читайте також: Мобільний зв’язок буде скрізь по Україні: нові зміни для Київстар, Vodafone та lifecell
Athena має на меті виміряти наявність місячного водяного льоду, але на борту також встановлені додаткові пристрої, які використовуватимуть LSCS для зв’язку з посадковим модулем та передачі даних і зображень на Землю.
Посадковий модуль приземлиться поблизу гребеня кратера Шеклтона. У цьому регіоні Сонце завжди видно, адже воно ніколи не заходить і перебуває низько над горизонтом. Саме тут планується повернення астронавтів під час наступного польоту на Місяць в рамках місії Artemis.
Nokia Bell Labs у співпраці з NASA розробили 4G-з’єднання для поєднання посадкового модуля Nova-c з мобільною автономною розвідувальною платформою (MAPP) — першим марсоходом компанії Lunar Outpost, а також з посадковим модулем Micro-Nova Hopper компанії Intuitive Machines.
“Ми хочемо продемонструвати, що стільникові технології можуть надати надійний, високопродуктивний і ефективний зв’язок для майбутніх пілотованих і безпілотних місій на Місяць, а згодом і на Марс”, — сказав президент Bell Labs Solutions Research в Nokia Тьєррі Кляйн
Запуск такої технології — справа непроста, адже місячне середовище дуже суворе. Температура на екваторі може змінюватися від 121°C вдень до -133°C вночі, а в постійній тіні кратера Шеклтона досягає -246°C.
Також важливим є місячний ґрунт, який складається з маленьких зазубрених шматків каменю, що можуть пошкодити багато поверхонь. Nokia врахувала це й працювала над створенням міцного обладнання, яке споживає мало енергії та є надійним.
Nokia вважає, що всі технологічні розробки для місячного зв’язку можуть бути адаптовані для використання на Землі, що багатообіцяє для виробництва більш якісних, ефективних та надійних пристроїв зв’язку.
Дізнайтеся, які смартфони Xiaomi, Redmi та Poco отримають HyperOS 2 та Android 16 для покращення…
Вчений Віктор Малєєв дає поради літнім людям щодо захисту від вірусів у умовах спілкування з…
Ознайомтесь з найкращими смартфонами 2025 року, обладнаними інноваційними кремнієво-вуглецевими акумуляторами для тривалої роботи.
Дослідження вчених розглядає, що трапиться, якщо крихітна чорна діра зіткнеться з людиною, і які ефекти…
Державний портал "Дія" презентував дві нові послуги, що спростять доступ громадян до електронних сервісів. Дізнайтеся…
На Вінниччині знайшли унікальну бронзову пряжку, що датується II-III століттям. Вона свідчить про культурні контакти…